لایکا از نسخه‌ ویژه دوربین مونوکروم M رونمایی کرد

جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
لایکا نسخه‌ی جدیدی از دوربین مونوکروم سری M را تحت عنوان «Stealth Edition» با پوشش مشکی مات و نشانه‌های شب‌نما رونمایی کرد.

دوربین‌های سری M‌ شرکت آلمانی لایکا که از نوع رنج‌فایندر‌ هستند، با داشتن سنسور فول‌فریم و اندازه‌ی جمع‌وجور، یکی از بهترین گزینه‌ها برای عکاسانی محسوب می‌شوند که همواره در سفر هستند؛ البته نباید از قیمت بالای دوربین‌های این کمپانی غافل شد.

لایکا به‌تازگی از یک دوربین خاص و بی‌نظیر رونمایی کرده است. این دوربین خاص، Leica M Monochrom (Typ 246) Stealth Edition نام دارد؛ نسخه‌ی ویژه‌ای از دوربین رنج‌فایندر مونوکروم لایکا که از پوشش مشکی مات، دوخت چرمی مشکی از جنس چرم گاو و نشانه‌‌های شب‌نما به‌منظور استفاده‌ی بهینه در شرایط نوری کم، بهره می‌برد.

نسخه‌ی Stealth این دوربین، حاصل همکاری شرکت لایکا و مارکوس وین‌رایت، مؤسس، مدیرعامل و کارگردان خلاق برند مُد Rag & bone است.

مارکوس وین‌رایت می‌گوید:

تنها ۱۲۵ دوربین از نسخه‌ی خاص Stealth با پوشش مشکی مات ساخته خواهد شد که هر کدام از آن‌ها دارای یک لنز ۳۵ میلی‌متری Summicron-M با دیافراگم F/۲، بند مشکی پارچه‌ای، درپوش فلزی لنز و یک سند اصالت خواهد بود. این دوربین به‌ همراه لنز آن، ۱۵,۷۵۰ دلار قیمت دارد و از تاریخ ۲۹ اسفند ۹۶ به بازار عرضه شده است.

نظر شما راجع‌به این دوربین جذاب لایکا چیست؟

مطالب مشابه

نظرات