محبوب‌ترین تجهیزات عکاسی با بیشترین اجاره در سال 2017

محبوب‌ترین تجهیزات عکاسی با بیشترین اجاره در سال 2017

وب‌سایت Lensrentals که انواع تجهیزات عکاسی اجاره می‌دهد، هرساله لیستی از تجهیزات با بیشترین آمار اجاره را منتشر می‌کند. محصولات کانن و سونی، جزو پرطرفداترین تجهیزات در سال ۲۰۱۷ بودند.

وب‌سایت Lensrentals که انواع تجهیزات عکاسی و فیلم‌برداری از قبیل دوربین، لنز، پهپاد، استابلایزر، گیمبال و ... اجاره می‌دهد، هرساله لیست بیشترین تجهیزات اجاره‌شده را منتشر می‌کند. دوربین‌ها و لنز‌های کانن و سونی، جز‌و پرطرفدارترین تجهیزات عکاسی سال ۲۰۱۷ بودند و بیشترین تعداد اجاره را داشتند.

بیشترین تجهیزات عکاسی اجاره‌شده ۲۰۱۷

با مشاهده این لیست، سه نکته برداشت می‌شود.

  • آمار و ارقام وب‌سایت Lensrentals، ادعای سونی مبنی را بر اینکه در بازار دوربین‌های فول‌فریم با قابلیت تعویض لنز، جایگاه دوم را از نیکون گرفته‌اند، تأیید می‌کند. بنابر گفته‌ی Lensrentals، برای اولین بار در طول تاریخ، سونی در جایگاه بالاتری از نیکون قرار گرفته است و فاصله چندانی تا کانن ندارد.
  • همان‌طور که گفته‌ شد، پرطرفدارترین محصول سونی در این لیست که دوربین a7S II است، در جایگاه پنجم و بعد از لنز  Canon 24-70 mm F2.8L II در جایگاه اول، لنز Canon ۷۰-۲۰۰ mm F2.8L IS II در جایگاه دوم، دوربین کانن 5D Mark III در جایگاه سوم و دوربین کانن 5D Mark IV در جایگاه چهارم قرار گرفت. اگرچه کانن در سال ۲۰۱۷ محصول جذابی معرفی نکرد؛ اما شکی وجود ندارد که دوربین‌های این برند همچنان جزو پرفروش‌ترین‌های جهان هستند.
  • در نهایت، محصولی که جلب‌ توجه می‌کند، باتری سونی NP-FW50 است که به‌تازگی جایگزین باتری NP-FZ100 شد. این باتری در رده ششم این لیست قرار گرفت و توانست بالاتر از محصولات پرطرفداری مانند لنز Canon ۵۰mm F1.2L و دوربین کانن 6D قرار بگیرد. این موضوع نشان‌ می‌دهد که حرکت سونی برای ارتقاء ظرفیت باتری‌های جدید FZ100 دوربین‌های a9 و a7R III بسیار حیاتی بوده‌ است.

علاوه بر این لیست، وب‌سایت Lensrentals لیست دیگری منتشر کرده است که در آن تجهیزات عکاسی جدید با بیشترین تعداد اجاره قرار می‌گیرند.

بیشترین تجهیزات عکاسی اجاره‌شده ۲۰۱۷

همان‌طور که در تصویر می‌بینید، دوربین پاناسونیک GH5 در صدر این لیست قرار گرفت. سونی در این بخش نیز عملکرد بسیار درخشانی دارد و تجهیزات عکاسی زیادی از این برند اجاره‌ شده است تا این برند مطرح ژاپنی روز‌های خوبی برای بخش محصولات عکاسی و فیلم‌برداری خود در پیش‌ رو داشته باشد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده