سامسونگ از سنسورهای تصویربرداری ایزوسل رونمایی کرد

سامسونگ از سنسورهای تصویربرداری ایزوسل رونمایی کرد

سامسونگ دو سنسور تصویربرداری جدید مجهز به تکنولوژی ایزوسل معرفی کرده که تمرکز آن بر کوچک کردن سنسورها و افزایش کیفیت عکاسی در محیط‌های تاریک است.

سامسونگ که یکی از رهبران دنیای نیمه‌هادی‌ها است، دو سنسور تصویربرداری ایزوسل جدید را معرفی کرده است؛ سنسور ۱.۲۸ میکرومتری ۱۲ مگاپیکسلی 2L9 از خانواده‌ی سنسورهای موسوم به Fast با فناوری با پیکسل‌های دوگانه و سنسور فوق‌العاده کوچک ۰.۹ میکرومتری ۲۴ مگاپیکسلی 2X7 از خانواده‌ی سنسورهای موسوم به Slim با فناوری تتراسل.

سنسورهای ایزوسل سامسونگ بر اساس مشخصات کلیدی‌شان به چهار خانواده تقسیم می‌شوند؛ سریع (Fast)، باریک (Slim)، روشن (Bright) و دوگانه (Dual). با توجه به افزایش تقاضا برای گوشی‌های هوشمند ظریف‌تر با ویژگی‌های پیشرفته، سنسورهای جدید Fast 2L9 و Slim 2X7 با اندازه‌ی کوچک و توانایی تصویربرداری با رزولوشن بالای خود، به دستگاه‌های جدید اجازه خواهند داد تا بدون وجود برجستگی دوربین در قسمت پشت گوشی، تصاویری با جزئیات بالا در محیط‌های کم نور ثبت کنند.

سنسور ایزوسل Fast 2L9 به فناوری پیکسل‌های دوگانه (Dual Pixel) مجهز است؛ اندازه‌ی پیکسل‌ها در این سنسور از ۱.۴ میکرومتر به ۱.۲۸ میکرومتر کاهش یافته است و این سنسور از توانایی فوکوس خودکار فوق‌سریع پشتیبانی می‌کند. در فناوری پیکسل‌های دوگانه، در هر سنسور، به جای یک دیود نوری، از دو دیود نوری استفاده شده است. مجموعا ۱۲ میلیون پیکسل جهت تشخیص فوکوس در این سنسور وجود دارند که نه‌تنها به آن اجازه می‌دهند به‌سرعت روی اجسام کوچک و ثابت فوکوس کند، بلکه آن را قادر می‌سازند بدون از دست دادن فوکوس، حتی در محیط‌های تاریک نیز اجسام متحرک را دنبال کند.

سنسور ایزوسل Fast 2L9سنسور ایزوسل Fast 2L9

به‌ لطف اندازه‌ی کوچک‌تر پیکسل‌ها، سنسور Fast 2L9 می‌تواند در ساخت ماژول‌های دوربین باریک مورد استفاده قرار گیرد که امکان طراحی گوشی بدون برجستگی دوربین را فراهم می‌آورد. همچنین، به‌وسیله‌ی تکنولوژی پیکسل‌های دوگانه، می‌توانید با دوربین‌های تک لنز  نیز تصاویری با افکت بوکه یا تصاویر هنری خارج از فوکوس ثبت کنید.

با پیکسل‌های ۰.۹ میکرومتری، سنسور ایزوسل Slim 2X7، اولین سنسوری است که از پیکسل‌هایی کوچک‌تر از ۱ میکرومتر استفاده می‌کند. حتی با چنین پیکسل‌های کوچکی، این سنسور توانایی ثبت تصاویر با رنگ‌های دقیق و نویز کمتر را فراهم می‌کند. این پیشرفت به لطف ظرفیت ثبت اطلاعات نوری بیشتر و  DTI عمیق‌تر در تکنولوژی ایزوسل امکان‌پذیر شده که از نشت رنگ‌ها (Color Crosstalk) جلوگیری می‌کند. علاوه‌ بر این، پیکسل‌های کوچک ۰.۹ میکرومتری به این سنسور ۲۴ مگاپیکسلی اجازه می‌دهند در ماژول‌های دوربین کوچک‌تر جای بگیرد که ساخت گوشی‌های رده بالا با دوربین‌های با کیفیت و طراحی باریک و زیبا را ممکن می‌سازد.

سنسور ایزوسل Slim 2X7سنسور ایزوسل Slim 2X7

سنسور ایزوسل 2X7 به ویژگی تتراسل مجهز است، این تکنولوژی به سنسورهای تصویربرداری اجازه می‌دهد در محیط‌های تاریک نیز تصاویری شبیه به تصاویر گرفته شده در محیط‌های روشن ثبت کنند. در تکنولوژی تتراسل، هنگام عکاسی در محیط‌های تاریک، هر چهار پیکسل با یکدیگر ادغام می‌شوند و به‌عنوان یک پیکسل عمل می‌کنند تا حساسیت سنسور به نور افزایش یاید. در محیط‌های روشن نیز، تکنولوژی تتراسل با کمک الگوریتم‌های چینش مجدد، تصاویری با حداکثر رزولوشن ثبت می‌کند. این مسئله به کاربران اجازه می‌دهد از دوربین جلوی گوشی خود جهت عکاسی در شرایط مختلف نوری استفاده کنند.

 بن هور، معاون بخش یک‌پارچه‌‌سازی سیستم‌ها و بازاریابی سامسونگ می‌گوید:

سنسورهای ایزوسل Fast 2L9 و Slim 2X7 از تمام فناوری‌های پیکسلی سامسونگ بهره می‌برند و با توجه به توانایی بالایشان می‌توان از آن‌ها به‌عنوان دوربین اصلی یا دوربین جلو در گوشی‌های هوشمند استفاده کرد.

سامسونگ در نظر دارد توسعه‌ی تکنولوژی پیکسل‌های دوگانه و محصولات مجهز به پیکسل‌های ۰.۹ میکرومتری را ادامه دهد و امکان استفاده از محصولات مجهز به تکنولوژی ایزوسل را برای دستگاه‌های بیشتری فراهم آورد. این مسئله موجب می‌شود مشتریان از تجربه‌ی عکاسی بهتری سود ببرند.

منبع Samsung

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید