DxOMark: نیکون D850 بهترین سنسور دنیای دوربین‌های عکاسی را دارد

شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
به اعتقاد کارشناسان DxOMark، توانایی سنسور دوربین فول‌فریم نیکون D850، منحصر به‌فرد و بی‌رقیب است.
تبلیغات

نیکون D850 به سنسور ۴۵ مگاپیکسلی CMOS با ابعاد فول‌فریم مجهز شده است. پرچمدار نیکون از هر لحاظ نسبت به D810 پیشرفت داشته است تا خود را بهترین گزینه‌ی موجود در دنیای عکاسی و برای عکاسان حرفه‌ای معرفی کند. در حال حاضر نیکون پیشتاز رقابت رزولوشن در رده‌ی دوربین‌های DSLR است و ۴۵ میلیون پیکسل سنسور D850، در نوع خود بی‌رقیب است. البته این اولین باری نیست که نیکون پیشتاز این زمینه بوده و پیش از این نیز در سال ۲۰۱۲ با دوربین‌های D800 و D800E سنسور با بیشترین میزان رزولوشن را به نام خود ثبت کرده بود. البته از آن زمان تا‌کنون دوربین‌های متعددی اعم از سونی a7R II و کانن 5DS این رکورد را به نام خود ثبت کردند. 

نمره DxOMark نیکون D850

اما میزان رزولوشن هیچگاه مهم‌ترین مولفه برای عکاسان نبوده و توانایی‌های سنسور اهمیت ویژه‌ای برای آن‌ها داشته است. نشریه‌ی مطرح DxOMark طبق سنت همیشگی خود به بررسی سنسور نیکون D850 پرداخته است. نتایج بررسی‌های این نشریه، توانایی فوق‌العاده‌ی سنسور در کنار رزولوشن بالای آن را تایید می‌کند. در حال حاضر D850 با نمره‌‌ی ۱۰۰، در صدر لیست رده‌بندی DxOMark قرار گرفته است.

نمره DxOMark نیکون D850

بهترین دوربین‌های عکاسی در ژانر عکاسی پرتره از نگاه DxOMark

تنها نمره‌ی کلی D850 شگفت‌انگیز نیست؛ سنسور این دوربین در ژانر‌های مختلف عکاسی اعم از پرتره، منظره و ورزشی نیز نمره‌های بسیار خوبی را کسب کرده است. در بخش عکاسی پرتره که عمق و دقت رنگ‌ها بررسی می‌شود، D850 در رده‌ی دوم بهترین دوربین بررسی شده توسط DxOMark قرار گرفته و رده پایین‌تر از دوربین مدیوم‌فرمت IS180 فیز‌وان قرار دارد. در ژانر عکاسی منظره که گستره‌ی دینامیکی اهمیت زیادی دارد، D850 موفق به ثبت رکورد 14.8EV شده است و در کنار D810 در صدر این لیست قرار گرفته است. در تست‌های ایزو بالا، پرچمدار نیکون موفق به شکست رقبای قدرتمند خود اعم از A7S و A9 سونی که به سنسور‌های فول‌فریم با رزولوشن کمتر مجهز شده‌اند، نشده است. 

نمره DxOMark نیکون D850

بهترین دوربین‌های عکاسی در ژانر عکاسی منظره از نگاه DxOMark

DxOMark در انتها از سنسور نیکون D850 بدین صورت یاد کرده است:

اولین استفاده‌ی نیکون از سنسور‌های فول‌فریم BSI CMOS با رزولوشن ۴۵.۷ مگاپیکسلی، کیفیت تصویر این دوربین را در بسیاری موارد برتر از دوربین‌های مدیوم فرمت قرار داده است. D850 اولین دوربین DSLR‌ است که موفق به کسب نمره‌ی ۱۰۰ شده و بدین ترتیب آن را باید استاندارد کیفیت عکاسی نامید. 

نظر شما در رابطه با دوربین نیکون D850 و نتایج بررسی آن توسط DxOMark چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات