این عکس به قیمت 4.3 میلیون دلار به فروش رسیده است

شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۰ - ۱۸:۱۰
مطالعه 2 دقیقه
باروتان می‌شود که این عکس به قیمت ۴.۳ میلیون دلار فروخته شده باشد؟
تبلیغات

این عکس که توسط Andreas Gursky گرفته شده در حراجی هفته گذشته با قیمت 4.3 میلیون دلار به فروش رسید تا رکورد گران ترین عکس دنیا را به نام خود ثبت کند. 99% عکاسان آثار خود را با قیمت‌های فوق‌العاده ارزان به فروش می‌رساند اما در بین آن‌ها هنرمندانی هستند که عکس‌های منحصر‌به‌فرد و بار ارزشی را خلق می‌کنند و هنر آن‌ها به چشم علاقمندان با ارزش به نظر می‌رسد.

پیش از این رکورد گران ترین عکس دنیا از آن عکس Cindy Sherman با قیمت 3.89 میلیون دلار بود. حال Gurksky با عکسی که در بالا مشاهده می‌کنید رکورد گران ترین عکس دنیا را شکسته است.

تصویر با کیفیت را در وب سایت christies.com مشاهده کنید. ابعاد عکس فروخته شده 185.4 در 363.5 سانتی‌متر بوده است.

اگر با Gursky آشنا نیستند و تعجب می‌کنید که چرا عکس یک رودخانه می‌تواند اینقدر با ارزش باشد و این عکس چه تفاوتی با تصاویر دیگر می‌کند. باید بدانید که این اولین اثر گران‌قیمت Gursky نیست پیش از این اثر دیگر این هنرمند که 99 Cent II Diptychon نام‌گذاری شده بود با قیمت 3.3 میلیون دلار به فروش رسیده بود. تصویر این اثر را در ادامه مشاهده خواهید کرد.

99_cent_II_diptychon_-_Photo_courtesy_of_Sothebys

فاکتور دیگری که باعث با ارزش شدن آثار او می‌شود تیراژ محدود هر اثر است. به عنوان مثال تنها 6 نسخه از این اثر در موزه های مختلف به نمایش گذاشته شده است. اما با تمام این تفاسر باور اینکه این عکس 4.3 میلیون دلار ارزش داشته باشد جدا دشوار است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات