ده تصویر برجسته ورودی مسابقات امسال نشنال جئوگرافیک

سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۹
مطالعه 7 دقیقه
بیست و ششمین دوره مسابقات عکس مسافرتی نشنال جئوگرافیک هم اکنون در حال برگزاری است و مهلت ارسال تصاویر تا سی ژوئن 2014 اعلام شده است. در ادامه برخی از برترین تصاویری که تا کنون ارسال شده‌اند را مشاهده خواهید کرد.
تبلیغات

نشنال جئوگرافیک از همه علاقمندان دعوت می‌کند تا تصاویر دیدنی و مبهوت کننده‌ای را که از گوشه و کنار این کره خاکی برداشته‌ا‌ند را با دیگران به اشتراک گذاشته و آنان را نیز در تجربیات بی‌نظیر و به یادماندنی که در طول این سفرها کسب کرده‌اند شریک کنند. تا کنون تصاویر و عکس‌های برجسته و ممتازی به این دوره از مسابقات ارسال شده‌اند. موضوعات رسمی این دوره شامل: پرتره و تصاویر سفر، مناظر بیرونی، مکان‌ها و ثبت لحظات خاص است. نفر اول مسابقه این دوره برنده یک سفر هشت روزه اکتشافی به آلاسکا برای دو نفر و با دو کشتی متعلق به نشنال جئوگرافی به نام‌های شیر دریایی (National Geographic Sea Lion) و مرغ دریایی (National Geographic sea Bird) خواهد شد.

هزینه ورودی برای هر عکس شرکت کننده در این مسابقه 15 دلار تعیین شده و هیچ گونه محدودیتی برای تعداد عکس‌های ارسالی از سوی هر شرکت کننده اعمال نشده است. داوری شامل دو مرحله ارزیابی بر مبنای مهارت‌های عکاسی و کیفیت عکس و همچنین خلاقیت به کار رفته می‌باشد. نفر دوم این رقابت برنده یک کارگاه آموزشی نشنال جئوگرافیک به مدت 5 روز برای یک نفر در شهر سان تافه در نیومکزیکو می‌شود. نفر سوم نیز برنده یک سفر دریایی 6 روزه برای دو نفر روی قایق بادبانی دو دکله و تاریخی Windjammer Schooner خواهد شد.

هفت برنده بخش تقدیر شدگان مسابقه نیز یک پرینت از تصاویر خود را دریافت خواهند کرد که توسط لابراتوار نشنال جئوگرافی روی آنها کار شده و قاب گرفته شده‌اند، به اضافه یک گواهی هدیه 200 دلاری برای B&H Photo، همچنین یک DVD از دوره آموزش هنر عکاسی مسافرتی نیز به آنان تعلق خواهد گرفت.

۱. سلام پیشاهنگی توله خرس

ng-photography-01

این توله خرس قهوه‌ای جوان در حالی که مادرش را در جستجو برای ماهی آزاد در آب‌های سرد یخچال رودخانه کرسنت تماشا می‌کند قادر به مخفی کردن هیجان خود نیست، او روی پاهایش ایستاده و یک سلام مودبانه به عکاس این تصویر کرده است. پس از این خوش و بش مشغول خوردن چندین ماهی آزادی شد که مادر باهوش و شجاعش از شکار خود به ارمغان آورده بود. در عمق حیات وحش آلاسکا این خانواده خرس قهوه‌ای ایده یک تصویر عالی سال را برای این عکاس فراهم کردند.

مکان: کوهستان چیگمیت (Chigmit)، آلاسکا

عکاس: کوین دیتریش

۲. غواص در قلمرو جادویی

ng-photography-02

دریاچه سبز یا گرونر سی (Gruner See) در منطقه تراگوس (Tragoss) کشور اتریش واقع شده است. در بهار برف‌های ذوب شده راه خود را به این دریاچه باز کرده و سبب می‌شوند سطح آب آن به حدود ده متر برسد. این پدیده که تنها چند هفته به طول می‌انجامد مسیرهای معمول پپیاده‌روی اطراف دریاچه را به همراه مرغزارها و درختان آن به کام خود فرو می‌برد. در نهایت شاهد تصویری جادویی از قلمرویی واقع شده در زیر آب هستیم که در نوع خود بسیار دیدنی و شگفت انگیز است.

مکان: دریاچه سبز در تراگوس، اتریش

عکاس: مارک هنور

۳. جغد مراقب

ng-photography-03

این جغد گوش کوتاه در حالت آرامش و کشش بدن خود در طبیعت حفاظت شده کشور کویت به تصویر کشیده شده است، اما به نظر می‌رسد در عین حال یک چشمی مراقب اطراف خود نیز می‌باشد.

مکان: کویت

عکاس: موهد خورشید

۴. مظهر ایمان

ng-photography-04

منظره و چشم اندازی کاملا متفاوت از مجسمه معروف عیسی منجی در قله کوه کورکووادو در شهر ریو که از فراز پوششی گسترده از ابر به اطراف می‌نگرد.

مکان: شهر ریودوژانیرو، برزیل

عکاس: پدرو مورا پینریو

۵. سوالبارد

ng-photography-05

صخره‌های مرتفع (Svalbard) که به سمت دریا سرازیر شده‌اند، صخره‌های سوالبارد سبزی که فرسایش یافته‌اند، بقایای برف زمستانی و آبی کبود فام دریا در مجموع یک تصویر انتزاعی و تاثیر گذار را خلق کرده‌اند.

مکان: سوالبارد (سوالبارد مجمع‌الجزایری است متعلق به کشور نروژ در که در دریای شمالگان و در نزدیک قطب شمال واقع شده است)

عکاس: استوارت کیپ

۶. هولی ویگمن

ng-photography-06

هولی ویگمن (Huli Wigman) در اصل به مبارزان جنگجو و سنتی منطقه تاری (Tari) در غرب ارتفاعات پاپوآ (Papoa) در گینه نو اطلاق می‌شود. این مردان موهای خود را از سن بلوغ بلند کرده و در نهایت به آنها مدل داده و موهای‌شان را شبیه به کلاه‌گیس‌هایی که در تصویر می‌بینید می‌آرایند. هر جنگجو کلاه گیسی متفاوت دارد که با تزئینات و پیرایه‌های متفاوتی از جمله گل و پرهای پرندگان آرایش شده و با کمک مواد رنگی رنگ آمیزی شده‌اند. این تفاوت‌ها به قبیله‌ای که جنگجو از آن آمده و همینطور هنرها و کمالات خود جنگجو بستگی دارد.

مکان: بندر مورسبی(Port Moresby) ، پاپوآ، گینه نو

عکاس: ونسا کرتون

۷. بچه آفتاب پرست

ng-photography-07

این عکس در حالی برداشته شده که بچه آفتاب پرست ما خود را با برگ‌های خشک استتار کرده و به انتظار شکار نشسته است. اما ناگهان زنبوری را دیده و با یک پرتاب حساب شده آن را به دام انداخته است. آفتاب پرست‌ها چشمان بسیار خاص و تیزی دارند که به آنها امکان می‌دهد پشت سر و روبرو را به طور همزمان مشاهده و بررسی کنند. آفتاب پرست‌های بالغ معمولا روی درختان زندگی می‌کنند در حالی که بچه‌ها اصولا روی گیاهان خشک روزگار می‌گذرانند. این موجودات اغلب از عنکبوت، ملخ و دیگر حشرات کوچک تغذیه کرده و برای حفظ بقای خود وابسته به درک و هوش طبیعی خود هستند.

مکان: شهر کارامانماراس(Kahramanmaras) ، جنوب ترکیه

عکاس: مهمت کاراکا

۸. برفراز ابرها

ng-photography-08

در این تصویر ساختمان‌های مرتفع و بلند دوبی در میان پتویی ضخیم از ابرها خودنمایی کرده و در دل آنها نفوذ کرده‌اند، این لایه از ابر مدت کوتاهی پس از طلوع خورشید شهر را در برگرفته است.

مکان: دوبی، امارات متحده عربی

عکاس: مارسلو کاسترو

۹. مسابقات شتر سواری آل مارموم

ng-photography-09

یک لحظه کوتاه از فستیوال و مسابقات شتر سواری معروف آل مارموم (Al- Marmoum) در شهر دوبی

مکان: دوبی، امارات متحده عربی

عکاس: شعیب خطاب

۱۰. ماشین شناور

ng-photography-10

سالار د یونی (Salar de yuni)، معجزه‌ای در دل طبیعت است، چشم اندازی زیبا و منحصر بفرد. عکاس در این تصویر از ماشین خود فاصله گرفته و این لحظه جادویی را در این سکوت بی‌پایان به تصویر کشیده است.

لوکیشن: یونی، بولیویا

عکاس: تاکاشی ناکاگاوا

امیدواریم از دیدن این مجموعه تصاویر لذت برده باشید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات