دادگاه تجدیدنظر آمریکا، چالش‌های ممنوعیت فعالیت تیک‌تاک را ۲۶ شهریور بررسی می‌کند

سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۰
مطالعه 1 دقیقه
طرح مفهومی کشتی با بادبان نارنجی در آب و لوگوی تیک‌تاک در پس‌زمینه
سرانجامِ چالش‌های حقوقی شرکت بایت‌دنس در آمریکا، در تاریخ ۲۶ شهریور مشخص می‌شود.
تبلیغات

کشمکش میان آمریکا و چین بر سر مسائل امنیتی و ادعای محافظت از شهروندان آمریکا، پای شرکت‌های چینی زیادی را به میان کشاند؛ شرکت‌هایی که مانند صاحب تیک‌تاک، نامشان در میان پردرآمدترین و موفق‌ترین شرکت‌های دنیا قرار دارد.

به گزارش رویترز، در پی تصویب قانونی برای ممنوعیت فعالیت شرکت بایت‌دنس در خاک آمریکا، این شرکت چینی مالک تیک‌تاک درگیر چالش‌های حقوقی متعددی شد که سرانجام آن‌ها در ۱۶ سپتامبر (۲۶ شهریور) مشخص می‌شود.

بایدن در ۲۴ آوریل امسال (۵ اردیبهشت) با امضای یک قانون خاص، به بایت‌دنس مهلت داد که یا تا ۱۹ ژانویه‌ی ۲۰۲۵ (۳۰ دی ۱۴۰۳) اطلاعات مربوط به بیش از ۱۷۰ میلیون آمریکایی را به دولت این کشور واگذار کند یا دیگر اجازه‌ی انجام هیچ فعالیتی را در خاک آمریکا نخواهد داشت.

به دنبال امضای این قانون، در ۱۴ می (۱۲ اردیبهشت) گروهی از سازندگان تیک‌تاک با اشاره به این موضوع که چالش‌های حقوقی ایجادشده برای تیک‌تاک و بایت‌دنس، تأثیر منفی روی زندگی میلیون‌ها کاربر آمریکایی تیک‌تاک دارد؛ شکایتی را علیه دولت آمریکا تنظیم کردند.

تیک‌تاک و بایت‌دنس و همچنین وزارت دادگستری آمریکا تا ۲۶ جولای (۵ مرداد) فرصت دارند تا مدارک و مستندات قانونی خود را برای جلسه‌ی رسیدگی به این شکایت آماده کنند.

در صورت شکست تیک‌تاک و بایت‌دنس در دادگاه تجدیدنظر ۲۶ شهریور، اپلیکیشن تیک‌تاک از اپ‌استور و گوگل‌پلی حذف می‌شود و هر نوع پشتیبانی یا ارائه‌ی خدمات به تیک‌تاک توسط سرویس‌های آمریکایی ممنوع خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات