قطر با ۱۰۰ میلیون دلار به استقبال شرکت‌های نوپا می‌رود

دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۲
مطالعه 1 دقیقه
اسکناس ریال قطر
قطر می‌خواهد صندوق ۱۰۰ میلیون دلاری برای حمایت از استارتاپ‌ها راه‌اندازی کند.
تبلیغات

دولت قطر در اجلاس وب ۲۰۲۴ گفت که از‌طریق شرکت QDB روی استارتاپ‌های مختلف سرمایه‌گذاری می‌کند. هدف این برنامه جذب شرکت‌های فناوری در مراحل اولیه‌ی رشد آن‌‌ها است که به‌دنبال ایجاد کسب‌و‌کار یا گسترش فعالیت‌ها در داخل کشور هستند.

«برنامه‌‌ی سرمایه‌گذاری استارتاپ قطر» را شرکت بانک توسعه‌ی قطر (QDB) با ۱۰۰ میلیون دلار پشتیبانی می‌کند. QDB در بیانیه‌ای اعلام کرد که این برنامه حداکثر ۵۰۰ هزار دلار به استارتاپ‌های اولیه‌ی خواهان حضور در قطر و تا ۵ میلیون دلار به شرکت‌های در مرحله‌ی رشد و به‌دنبال گسترش فعالیت‌ در قطر ارائه می‌دهد.

بانک توسعه‌ی قطر تأکید کرد که جدا از حمایت مالی، دسترسی استارتاپ‌های قوی‌تر به بازارها و افراد متخصص را فراهم می‌کند. این برنامه استارتاپ‌هایی را در بیش از ۱۵ بخش، ازجمله فناوری مالی، فناوری پاک، کشاورزی، فناوری سلامت، بازارها، هوش مصنوعی و واقعیت مجازی و رباتیک هدف قرار داده است.

عبدالرحمن بن‌هشام السویدی، مدیرعامل QDB، گفت: «هدف ما جذب و حفظ استعدادها در زمینه‌های مختلف برای حمایت از اکوسیستم کارآفرینی، تقویت نوآوری و تسریعِ پذیرش فناوری در همه‌ی حوزه‌ها برای کمک به اقتصاد پایدار و دوست‌دار کسب‌وکار است.»

راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری و برنامه‌ی استارتاپ قطر نشان‌دهنده‌ی گامی مهم در مسیر توسعه‌ی اکوسیستم فناوری این کشور برای رقابت با همسایگانش یعنی عربستان سعودی و امارات است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات