پلیس فرانسه به دفتر هواوی یورش برد؛ اتهام «رفتار نامناسب» به غول چینی

شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۸
مطالعه 1 دقیقه
یک زن در حال استفاده از گوشی در برابر لوگو هواوی Huawei
مقام‌های فرانسوی با متهم‌کردن هواوی به رفتار نامناسب، به پلیس دستور دادند تا به دفتر این شرکت یورش ببرد.
تبلیغات

پلیس فرانسه پس از متهم‌شدن هواوی به «رفتار نامناسب»، برای تحقیقات اولیه به دفتر این شرکت در پاریس یورش برد.

به‌گزارش South China Morning Post، به‌احتمال زیاد یورش به دفتر هواوی به‌دلایلی ازجمله جرایم احتمالی صورت گرفته است. هواوی هرگونه تخلفی را به‌شدت رد کرده است و بر تعهد خود برای تبعیت از قوانین و مقررات فرانسه تأکید ویژه‌ای می‌کند.

سازنده‌ی انواع گوشی هواوی و تجهیزات مخابراتی از سال ۲۰۰۳ در فرانسه حضور دارد و چندین مرکز تحقیقاتی و طراحی را در این کشور اداره می‌کند. علاوه‌بر‌این، هواوی به‌منظور ارائه‌ی خدمات به بازار اروپا، در حال ساخت اولین مرکز تولیدی خارج از چین در نزدیکی استراسبورگ است.

هواوی همواره برای اسقرار شبکه‌ی 5G در فرانسه خواستار همکاری با اپراتور‌های این کشور بوده است؛ اما محدودیت‌های اعمال‌شده‌ی دولت موانعی را برای مشارکت هواوی در زیرساخت‌های بی‌سیم فرانسه ایجاد کرده‌اند.

در میان تنش‌های بین چین و ایالات متحده، هواوی در کانون اتهام‌های مربوط به جاسوسی دولتی قرار گرفته است؛ اتهاماتی که هواوی آن‌ها را رد می‌کند. کمیسیون اروپا نیز از احتمال تخلفات امنیتی هواوی و دیگر شرکت‌های چینی ابراز نگرانی کرده است و بر حذف تجهیزات مخابراتی آن‌ها از کشور‌های اروپایی تأکید می‌کند.

در پاسخ به اقدام پلیس، هواوی بر همکاری با مقام‌های فرانسوی تأکید و اعلام کرد که به نتایج تحقیقات اطمینان دارد. یورش به دفاتر هواوی در پاریس گواهی بر نظارت گسترده‌ی بین‌المللی روی شرکت یادشده است.

ماهیت «رفتار نامناسب» هنوز مشخص نشده است؛ اما مسئله‌ی یادشده می‌تواند روی فعالیت هواوی در فرانسه و بازار‌های بین‌المللی تأثیر منفی بگذارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات