عامل اخراج مدیرعامل OpenAI به استخدام ایلان ماسک درمی‌آید؟

یک‌شنبه ۲۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
تصویر ایلان ماسک و ایلیا سوتسکور در کنار هم
ایلان ماسک در شبکه‌ی اجتماعی ایکس به این موضوع اشاره کرد که شاید ایلیا سوتسکیور در استارتاپ xAI مشغول به فعالیت شود.
تبلیغات

ایلیا سوتسکیور، دانشمند ارشد OpenAI و هم‌بنیان‌گذار این شرکت، پس از اعلام دست داشتن در برکناری سم آلتمن در ماه نوامبر (آبان و آذر)، با آینده‌ای نامعلوم در این شرکت مواجه است.

به‌گفته‌ی منابع آگاه، سوتسکیور در OpenAI در وضعیت برزخ قرار دارد؛ چرا‌که رهبری OpenAI هنوز درباره‌ی آینده‌ی او تصمیم‌گیری نکرده است و او دیگر عضو هیئت‌مدیره‌ی این شرکت هم نیست.

یکی از کاربران با انتشار پستی در X نوشت که سوتسکیور باید در تسلا کار کند. ایلان ماسک به این پست پاسخ داد: «شاید در xAI». گفتنی است که ماسک عضو سابق هیئت‌مدیره‌ی OpenAI نیز بوده است.

در ماه جولای (تیر و مرداد)، ماسک استارتاپ هوش مصنوعی خود به نام xAI را راه‌اندازی کرد. در ماه نوامبر (آبان و آذر)، این شرکت Grok، هوش مصنوعی خود برای رقابت با ChatGPT را برای حساب‌های کاربری اشتراکی X ارائه کرد.

درصورت تأیید، این اولین همکاری بین سوتسکیور و ماسک نخواهد بود. در سال ۲۰۱۵، ماسک و آلتمن، سوتسکیور را متقاعد کردند که با حقوق ۱٫۹ میلیون دلاری به‌همراه پاداش ویژه، گوگل را ترک کند و به آن‌ها در تأسیس OpenAI بپیوندد.

پس از اینکه هیئت‌مدیره‌ی OpenAI آلتمن را اخراج کرد، ماسک در X از سوتسکیور دفاع کرد و نوشت: «ایلیا شخصی با اخلاق است و به‌دنبال قدرت‌طلبی نیست. تا زمانی‌که احساس نکند این کار ضروری است، دست به چنین اقدامی نخواهد زد.»

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات