گوگل به‌دلیل حذف چت‌های داخلی نقره‌داغ می‌شود؟

دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۰
مطالعه 1 دقیقه
لوگو گوگل روی ساختمان شیشه‌ای روز روشن
یکی از قاضی‌های فدرال می‌خواهد از گوگل درباره‌ی چت‌های داخلی حذف‌شده بازجویی کند.
تبلیغات

طبق گزارش ورج، گوگل باردیگر دربرابر وزارت دادگستری ایالات متحده قرار می‌گیرد. جیمز دوناتو، قاضی فدرال، در حال تحقیق درباره‌ی شرکت گوگل است و در این تحقیقات ممکن است تاریخچه‌ی چت حذف‌شده‌ی گوگل بررسی شود. این موضوع پس از اتفاقات دادگاه‌ اخیر گوگل بر سر ادعای انحصار در بازار جست‌وجو و مناقشه‌ی مداوم با اپیک گیمز پیش آمده است.

در هر دو دادگاه شاهدان گفتند که کارمندان گوگل از قصد گزینه‌ی «حذف خودکار» را برای چت‌های داخلی فعال کرده بودند. ادعا شد که هدف این‌ کار، حفظ اطلاعات از دادگاه به‌عنوان مدرک بوده است.

قاضی دوناتو اقدام گوگل در از‌بین‌بردن شواهد را حمله‌ای از‌پیش‌تعیین‌شده علیه اجرای عدالت منصفانه می‌خواند و می‌گوید که این کار روند قانونی را تضعیف می‌کند. قاضی دوناتو می‌گوید قصد دارد این موضوع را خارج از محدوده‌ی دادگاه اپیک گیمز دنبال و فرد مسئول این موضوع را پیدا کند.

اکنون قاضی دوناتو در تلاش است تا گوگل و اپیک را برای بحث درباره‌ی «حل اختلاف بالقوه» آماده کند. هیچ‌کدام از دو شرکت تا‌به‌حال برای توافق اقدامی انجام نداده‌اند.

دستور قاضی دوناتو به این معنی است که گوگل و اپیک باید با یکدیگر صحبت و سعی کنند به چیزی نزدیک به توافق برسند. انتظار می‌رود تا ۱۱ دسامبر (۲۰ آذر)، حکمی درباره‌ی این پرونده صادر شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات