ایلان ماسک احتمالاً مایکروسافت را دادگاهی می‌کند

شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۰
مطالعه 1 دقیقه
ایلان ماسک با تی شرت و میکروفون و دست گره کرده
به‌دنبال حذف توییتر از پلتفرم تبلیغاتی مایکروسافت، ایلان ماسک تهدید کرده است که از غول آمریکایی صنعت فناوری شکایت می‌کند.
تبلیغات

هفته‌ی گذشته، مایکروسافت در بیانیه‌ای گفت پشتیبانی سرویس Digital Marketing Center از توییتر ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ به‌پایان می‌رسد. این یعنی کاربران پلتفرم تبلیغاتی مایکروسافت دیگر نمی‌توانند توییت بنویسند و آن‌ها را زمان‌بندی و مدیریت کنند و توییت‌های قبلی را ببینند.

توییتر می‌گوید نسخه‌ی سازمانی API این شبکه‌ی اجتماعی ماهانه ۴۲٬۰۰۰ دلار قیمت دارد. این قیمت سرسام‌آور باعث شده است تعداد زیادی از توسعه‌دهندگان کوچک سرویس‌هایی را به‌پایان راه برسانند که برپایه‌ی توییتر توسعه داده بودند. توییتر همچنان نسخه‌ی رایگان API را نیز دردسترس قرار می‌دهد؛ اما عملکرد این نسخه بسیار محدود است.

توییتر از پلتفرم تبلیغاتی مایکروسافت حذف شد
مطالعه '1

براساس گزارش تک‌اسپات، توقف پشتیبانی مایکروسافت از توییتر باعث ناراحتی ایلان ماسک شده است. ماسک می‌گوید مایکروسافت به شیوه‌ای غیرقانونی از داده‌های توییتر استفاده کرده و اکنون «زمان دادخواهی» است.

ایلان ماسک به‌وضوح نگفته است که منظورش از استفاده‌ی غیرقانونی از داده‌ها چیست. احتمالاً او به بهره‌گیری OpenAI از داده‌های توییتر برای تعلیم مدل‌های هوش مصنوعی اشاره می‌کند. مایکروسافت مالک OpenAI نیست؛ اما بزرگ‌ترین سهام‌دار این شرکت محسوب می‌شود. شایان ذکر است که بین مایکروسافت و OpenAI رابطه‌ی تجاری بسیار پررنگی وجود دارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات