دل VMware را واگذار می‌کند

شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
دل در جلسه‌ی مالی با سرمایه‌گذاران اعلام کرد تصمیم گرفته است VMware را به شرکتی مستقل تبدیل کند. دل و VMware همچنان قرار است شریک استراتژیک باقی بمانند.
تبلیغات

در‌حال‌حاضر، دل ۸۱ درصد از سهام وی ام ور (VMware)، غول نرم‌افزارهای مجاز‌ی‌سازی را در‌اختیار دارد؛ بااین‌حال، اعلام کرده است که می‌خواهد VMware را به شرکتی مستقل تبدیل کند. به‌گزارش ZDNet، نتیجه‌ی این کا، دو شرکت سهامی عام مستقل است و مایکل دل همچنان در نقش رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل Dell Technologies و البته رئیس هیئت‌مدیره‌ی VMware به فعالیتش ادامه خواهد داد.

زین رو نیز قرار است همچنان مدیرعامل موقت VMware باشد. پت گلسینگر، مدیرعامل جدید اینتل، تا پیش از ملحق‌شدن به تیم آبی وظیفه‌ی رهبری VMware را بر‌عهده داشت و از زمان آغاز به ‌کار گلسینگر در اینتل، VMware دنبال مدیرعامل جدید می‌گردد؛ اما هنوز به گزینه‌ی نهایی نرسیده است.

دل در جدیدترین کنفرانسش با سرمایه‌گذاران شرکت مزایایی را مطرح کرد که جدایی VMware از دل به‌همراه می‌آورد. دل می‌گوید جدایی VMware باعث می‌شود هر دو شرکت انعطاف‌پذیری استراتژیک بیشتری داشته باشند و کارایی ساختار سرمایه‌ایِ خود را بهبود بخشند و با استفاده از درآمدهای VMware که احتمالا بین ۹٫۳ تا ۹٫۷ میلیارد دلار است، بدهی‌اش را پرداخت می‌‌کند. 

دل در بخشی از کنفرانس جدید اعلام کرد که قصد دارد ارتباط تجاری استراتژیک فعلی را حفظ کند که مواردی مثل توسعه‌ی مشترک محصول و هم‌سویی در فروش و بازاریابی را شامل می‌شود و برای هر دو شرکت سودمند است. مایکل دل می‌گوید تکمیل فرایند اسپین‌آف VMware قرار است به افزایش فرصت رشد برای دل و VMware منتهی شود و ارزش درخورتوجهی برای سرمایه‌گذاران ارائه دهد.

طبق گفته‌ی مایکل دل، هر دو شرکت همچنان شریک تجاری مهمی برای هم خواهند بود. در همین حین، دل قصد دارد زیرساخت‌های اصلی و کسب‌و‌کار کامپیوتر شخصی‌اش را مدرن کند و به پیشرفت‌هایی در حوزه‌ی رایانش ابری و رایانش لبه‌ای و فناوری‌های ارتباطی دست یابد. 

VMware سال ۱۹۹۸ بنیان‌گذاری شد و سال ۲۰۰۴، EMC آن را خرید. سپس سال ۲۰۱۶، دل EMC را ازآنِ خود کرد و به‌موجب آن، VMware نیز به زیرمجموعه‌ی شرکت‌های تحت مالکیت دل اضافه شد. گزارشی می‌گوید دل از سال گذشته‌ی میلادی مشغول بررسی شرایط بوده تا احتمال واگذاری VMware را ارزیابی کند. به‌گفته‌ی دل، فرایند واگذاری VMware در فصل پایانی سال جاری میلادی تکمیل می‌شود. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات