اولین اپراتور خصوصی پست در پی ایجاد هم‌افزایی بین فعالان این حوزه است

اولین اپراتور خصوصی پست در پی ایجاد هم‌افزایی بین فعالان این حوزه است

اولین اپراتور خصوصی پست ایران که با عنوان پست‌ اول شناخته می‌شود، اعلام کرده که در پی دایر کردن یک شبکه‌ی ساخت یافته میان تمام فعالان پستی است. 

محمدحسن کرباسیان، مدیرعامل اولین اپراتور خصوصی پست ایران به مناسبت ۱۷ مهرماه که روز پست نام گرفته، از برنامه‌های این شرکت برای افزایش هم‌افزایی در حوزه‌ی پستی خبر داد. وی در این راستا گفت:

باوجود اینکه پست اول، بنا به مجوز دریافتی و حقوق قانونی ناشی از آن، می‌توانسته در یک بازار شبه انحصاری و دارای حق حفاظت دولتی مستقیما به فعالیت پستی بپردازد، اما با نگاه توسعه بلند مدت، توسعه شبکه را به فعالان پستی موجود سپرده تا با استفاده از نرم افزارهای موجود بتوانند از هم افزایی یکدیگر بهرمند گردند. در این روش هر یک از فعالان پستی می‌توانند با عقد قرارداد با اپراتوراول پستی با برند خود، خدمات پستی را در هر یک از مراحل قبول، جمع آوری، آماده‌سازی، تجزیه، ارسال و توزیع انجام داده یا به دیگر فعالان پستی برون سپاری نمایند.

براساس گفته‌های کرباسیان، پست اول در نظر دارد تا از طریق استاندارسازی فعالیت‌ها و توانمندسازی فعالات پستی، فرصت‌های مشارکت را بین فعالان این حوزه افزایش داده و با ایجاد اتصال و یکپارچگی میان این فعالان، آرمان اصلی شبکه را مبتنی بر دموکراتیک بودن، فراگیری و بی‌طرفی بنیان کند. 

کرباسیان در خصوص اثرات حضور اپراتور در اقتصاد ایران اظهار کرد:

ارتقا دسترسی، تخصصی شدن فعالیت‌های پستی در حوزه عرضه و تقاضا، سودآوری خدمات پستی و نوآوری خدمات پستی، ارتقا رضایت شهرندان، کمک به توسعه کسب و کارهای اینترنتی، ایجاد بازارهای تازه، تکمیل زنجیره خدمات دولت الکترونیکی و... را می‌توان با حضور اپراتور خصوصی اول در بازار جدید تجربه کرد.

پست اول

وی همچنین در خصوص مزیت‌های عضویت در شبکه فراپست گفت:

اعضا شبکه فراپست بر بستر جریان مرسولات، جریان اطلاعات، جریان مالی و تأمین تجهیزات به‌صورت یک اتحاد استراتژیک فعالیت خواهند کرد.

بر پایه‌ی این اتحاد، هم‌افزایی توانایی‌های متنوع اعضا کوچک و بزرگ در شبکه منجر به افزایش درآمد فعالان پستی به دلیل توسعه‌ی بازار، معرفی بیشتر به جامعه‌ی هدف و ساماندهی بازار خواهد شد. کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت اعضای شبکه و حمایت‌های قانونی و صنفی اپراتور به‌ویژه در موارد خاص و بحرانی و بهره‌مندی از دانش فنی، مدیریتی جدید و زیرساخت نرم‌افزاری توانمند و جامع اپراتور، از مزایای دیگر عضویت در شبکه‌ فراپست است.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط کرباسیان، پست اول زیرساخت‌های نرم‌افزاری و تجارت الکترونیکی لازم را فراهم آورده و طی مراسمی در ۲۲ مهر ۱۳۹۸ از آن‌ها رونمایی خواهد کرد. 

منبع پست
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده