سهام SurveyMonkey به طور عمومی عرضه خواهد شد

سهام SurveyMonkey به طور عمومی عرضه خواهد شد

سهام شرکت SurveyMonkey بعد از گذشت ۱۹ سال و جمع‌آوری سرمایه‌ی ۱.۱ میلیارد دلاری در پنج مرحله، به زودی به طور عمومی عرضه خواهد شد.

SurveyMonkey یک شرکت نرم‌افزاری مبتنی بر ابر است که خدمات رأی‌گیری آنلاین را به‌عنوان سرویس به مشتری ارائه می‌دهد. SVMK شرکت والد SurveyMonkey است و چهارشنبه‌ی هفته‌ی گذشته اعلام کرده سهام این شرکت به زودی به طور عمومی عرضه خواهد شد. SVMK قصد دارد ۱۰۰ میلیون دلار از برنامه‌ی فروش سهام که توسط شرکت JP Morgan هدایت می‌شود درآمد کسب کند. این شرکت هنوز جزئیاتی بابت تعداد سهام مورد نظر برای فروش و قیمت آن منتشر نکرده است.

شرکت SVMK در بیانیه‌ی ثبت‌نام کمیسیون اوراق بهادار و بورس اعلام کرده است: «ما معتقدیم سروی مانکی به‌عنوان یک برند جهانی در زمینه‌ی کاری خود شناخته می‌شود و محصولات آن پر طرفدار هستند.» امسال عرضه‌ی اولیه‌ی عمومی شرکت‌های تکنولوژی به دلیل حضور سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به شرکت‌هایی با رشد سریع، با افزایش روبه‌رو بوده است. اما این موضوع شاید به ضرر پیشنهاد شرکت SVMK تمام شود.

عرضه‌ی اولیه‌ی عمومی به اولین فروش عمومی سهام شرکت‌هایی گفته می‌شود که تا چندین سال خصوصی بوده‌اند و این کار تنها یک بار اتفاق می‌افتد.

surveymonkey

سروی مانکی در سال ۱۹۹۹ بنیان‌گذاری شده است و در آمد آن نسبت به سال گذشته ۵.۵ درصد رشد داشته است. طبق گزارش کرانچ‌بیس این شرکت در پنج مرحله سرمایه‌گذاری ۱.۱ میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است که حداقل ۳۰۰ میلیون دلار آن بدهی است. بخشی از آمار و ارقام منتشر شده از سوی شرکت عبارت‌اند از:

درآمد (سالانه): ۲۱۸.۸ میلیون دلار در سال گذشته که ۵.۵ درصد نسبت به سال ۲۰۱۶ رشد داشته است.

درآمد (نیم‌سال): ۱۲۱.۲ میلیون دلار در نیمه‌ی اول امسال که نسبت به همین مدت در سال گذشته ۱۳.۸ درصد رشد داشته است.

ضرر خالص (سالانه): ۲۴ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷، ۷۶.۴ میلیون دلار در سال ۲۰۱۶

ضرر خالص (نیم‌سال): ۲۷.۲ میلیون دلار در نیمه‌ی اول امسال، ۱۹ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷

جریان نقدی عملیات (سالانه): ۴۵ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷، ۳۵.۸ میلیون دلار در سال ۲۰۱۶

جریان نقدی عملیات (نیم‌سال): ۲۲ میلیون دلار در نیمه‌ی اول امسال، ۱۴.۸ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷

پول نقد و معادلات: ۴۳.۴ میلیون تا ۳۰ ماه ژوئن

مبلغ کل بدهی: ۳۱۷.۳ میلیون دلار تا ۳۰ ماه ژوئن

منبع businessinsider
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده