۶ راز کارآفرینان موفق

پنج‌شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۲:۲۲
مطالعه 2 دقیقه
کارآفرینی و راه‌اندازی کسب‌و‌کاری‌های شخصی به عنوان یکی از موضوعات مهم در اقتصاد امروز عنوان می‌شود. در این میان استفاده از دانش کارآفرینان و یافتن دلایل موفقیت آن‌ها برای افرادی که به دنبال تجاری‌سازی ایده‌ی خود می‌گردند اهمیت بالایی دارد. در ادامه با زومیت همراه باشید.
تبلیغات

کارآفرینان معمولا به دنیای اطراف خود متفاوت‌تر از بقیه‌ی افراد نگاه می‌کنند. در ادامه با شش راز یک کارآفرین آشنا می‌شویم که در جهان‌بینی وی برای رسیدن به موفقیت مهم به نظر می‌رسند.

۱. اهمیت نیروی انسانی

ایده‌ی یکتا در راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار اهمیت بالایی دارد؛ اگرچه صاحبین استارت‌آپ‌ها همیشه ایده‌هایی ناب ندارند. در این میان افراد موفق به حضور نیروهای خاص در اطراف خود حساس هستند؛ افرادی خاص که توانایی پوشش نقاط ضعف کارآفرین در حوزه‌های مختلف را دارند و او را در پیشبرد اهداف کمک می‌کنند.

۲. هدف نهایی، پیشرفت

افراد موفق مانند تمامی افراد دیگر غرور شخصی دارند. اما نکته‌‌ای که این افراد را از افراد عادی اطراف خود جدا می‌کند در نوع نگاه آن‌ها به ویژگی‌های شخصیتی است. هدف نهایی برای این افراد خود شکوفایی و پیشرفت شخصی و کاری است؛ در این راه احتمالا باید از خیلی از ارزش‌های شخصی عبور کرد.

۳. چشم‌انداز ثابت

افراد موفق برای انجام کارهای روزانه، روش‌های مختلف و گاه متفاوتی به کار می‌گیرند. استراتژی کلی نیز برای رسیدن به هدف احتمالا با گذشت زمان و تغییرات محیط رقابتی تغییرات زیادی به خود می‌‌بیند. در این میان چشم‌انداز فرد همیشه ثابت می‌ماند، چشم‌انداز برای این افراد بهبود زندگی فردی و جامعه‌ی خود است.

۴. توجه به مسیر اصلی کسب‌و‌کار

یکی از مسئولیت‌های اصلی مدیریت رصد کردن محیط کسب‌و‌کار خود است. مدیر باید محیط اطراف خود را زیر نظر بگیرد و رفتار رقبای خود را دنبال کند. با این حال صاحبین استارت‌آپ‌های موفق، تمام وقت خود را صرف این کار نمی‌کنند؛ آنها می‌دانند که باید در درجه‌ی اول مسیر را برای پیشرفت کسب‌و‌کار خود هموار کنند.

۵. مسیر رسیدن به هدف، مسیری پر پیچ و خم است

کارآفرینان در راه موفقیت کسب‌و‌کار‌های خود با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند. عقب افتادن از رقبا، از دست دادن سرمایه‌گذار و شاید دوستان نزدیک، نمونه‌هایی از مشکلات موجود است. با این حال افراد موفق هیچ وقت ناامید نمی‌شوند و مستقیم رو به جلو حرکت می‌کنند.

۶. رسیدن به یک هدف، هدف جدیدی را به همراه دارد

زمانی که مجموعه‌ی همکاران یک کارآفرین برای کسب موفقیت و رسیدن به یک هدف خوشحال هستند، خود فرد افکار جدیدی در سر دارد. این لحظه اگرچه برای هر فردی خوشحال کننده است، ولی افراد موفق به دنبال طراحی یک مسیر جدید برای رسیدن به اهداف دیگر هستند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات