تغییراتی در سبک زندگی برای داشتن شغل جانبی موفق

یک‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
مطالعه 5 دقیقه
ایجاد کسب‌وکار موفق، ساده‌ نیست و نیازمند تغییراتی در سبک زندگی است. در این مقاله با تغییراتی آشنا می‌شویم که در موفقیت کسب‌و‌کارتان تأثیرگذار  هستند.
تبلیغات

ایجاد یک شغل جانبی برای همه امکان‌پذیر نیست. برای این کار علاوه بر یادگیری مسائل جدید باید از برخی چیز‌‌ها بگذرید. برپاسازی استارتاپ شخصی حتی زمانی که تمام وقتتان را به آن اختصاص می‌دهید، کار سختی است. زمانی که به توسعه‌ی ایده‌ی شغل جانبی خودتان فکر می‌کنید، سرمایه‌ی شما همه‌ی زمان‌های کوتاهی است که به آن اختصاص می‌دهید.

پس چگونه می‌خواهید موفقیت را به دست بیاورید؟ لازم است که زندگیتان را تغییر دهید. خودتان را با یک برنامه‌ی رفتاری انطباق دهید تا به شما کمک کند این قواعد کلی را اجرا کنید و تا رسیدن به اهدافتان منظم بمانید.

۱. زمانی را که با دوستانتان سپری می‌کنید کاهش دهید

امکان دارد این کار برای افراد بسیاری سخت باشد، اما این یک اصل و حقیقت است. لازم است زمانی را که با دوستانتان می‌گذارید کاهش دهید. البته صحبت کردن در این رابطه نسبت به انجام دادن آن ساده‌تر است. به هر حال این کار نتایج مثبتی به همراه دارد، احمد سفوان، مشاور کسب و کار می‌گوید: «هنگامی که شروع به محدود کردن زمانی که با دوستان می‌گذراندم کردم، توانستم کسب‌و‌کارم را سریع‌تر گسترش دهم.»

فهرستی از اشخاصی که برای شما کار می‌کنند فراهم کنید و با کسانی که زندگی و کارتان به آن‌ها وابسته است معاشرت کنید. تا زمانی که کاملا از پا در نیامده‌اید و از لحاظ روانی احساس فرسودگی نکرده‌اید، این فهرست را فقط برای تفریح کردن تغییر ندهید.

۲.زمان‌های کوتاهی را که فارغ از شغل اصلیتان هستید از دست ندهید

کمبود سرمایه تنها مانع شما نیست. زمان سرمایه‌ی اصلی شما است که دوباره به دست نمی‌آید. برای تأسیس شرکت خودتان، لازم است که سریع یاد بگیرید و بهترین‌ موارد را در راهی که هستید اجرا کنید. زمان‌های کوتاه و گسسته بین کار‌ها و فعالیت‌های روزمره بهترین زمان برای یادگیری هستند.

time

اگر در برنامه‌ریزی و زمان‌بندی خود ۱۰ دقیقه‌ی خالی داشته باشید، می‌توانید یک تماس کاری برقرار کنید یا پادکست گوش کنید.

۳. یاد بگیرید چگونه زمانتان را به طور مؤثر و کارا مدیریت کنید

از آن جایی که هر دقیقه ارزشمند است، نیاز دارید که زمان‌های بی‌کاری برایتان مفید و کارا باشند. کتاب‌ها اطلاعات زیادی برای یادگیری مدیریت زمان در اختیارتان قرار می‌دهند. کتاب صبر می‌کند اشتباهات شما کاملا از بین برود و زمان زیادی لازم نیست تا مزایا و منافع آن را ببینید. با ۱۰ دقیقه مطالعه قبل از خواب، در حال مسافرت کردن یا در زمان‌های موجود بین فعالیت‌های روزانه که قبل‌تر به آن اشاره شد شروع کنید.

book

۴. شدت و جدیت کارتان را افزایش دهید

اگر شدت و جدیت کار کردنتان را افزایش دهید در یک ساعت نسبت به کار کردن دیگران در ساعات بیشتر، کار‌های بیشتری انجام خواهید داد. کال نیوپرت در کتاب «عمیق کار کنید، قوانینی برای موفقیت در تمرکز کردن در دنیای پرهیاهو»، یک راه‌ حل ساده معرفی کرده است: انجام دادن کار‌ها = زمان صرف شده × جدیت در انجام آن.

به عنوان مثال اگر به مدت ۱۰ ساعت با سطح جدیت ۲ کارتان را پیش ببرید، همان مقدار کسب می‌کنید که ۲ ساعت با سطح شدت و جدیت ۱۰ کار کنید.

موفقیت

تکنیک پومودورو نیز یک راه‌حل اثبات‌شده برای افزایش تمرکز است. این تکنیک در واقع، چگونگی ایجاد کسب‌و‌کار جانبی هنگامی که در حال تحصیل هستید را بیان می‌کند.

۵. درک خوب از حسابداری، بهترین دوست شما است

احمد سفوان می‌گوید: «این تغییری است که من آرزو می‌کردم زود‌تر آن را ایجاد می‌کردم. اگر واقعا می‌خواهید موفق شوید، یک شریک حسابدار پیدا کنید.

راه‌ حل ساده‌تر، منصوب کردن یک مشاور است. اگر مشاور خوب و قابل اعتمادی پیدا کردید، این پول می‌تواند بهترین سرمایه‌گذاری ممکن باشد.

work

۶. پولی را که در ابتدا به دست آورده‌اید از دست ندهید

مطمئنا بی‌صبرانه انتظار می‌کشید که کسب و کارتان شما را از شغل‌های دیگر بی‌نیاز کند، اما دقیقا دلیل نیاز شما به حفظ اولین درآمدتان یا سرمایه‌گذاری مجدد روی کسب‌و‌کارتان همین است. تنها برای خرید لوازمی جهت لذت بردن شخصیتان آن را خرج نکنید. به این طریق، به خودتان آموزش می‌دهید که از کار کردن برای پول درآوردن دست بردارید و باعث شوید که پول برای شما ایجاد کار کند و مؤثر باشد.

برای مثال می‌توانید پولتان را برای یک مشاور، یک کتاب یا دوره‌‌ای برای یادگیری مسئله‌ای که به پیشرفت مداوم شما کمک می‌کند سرمایه‌گذاری کنید. اگر می‌خواهید برای ادامه‌ی زندگی غذای گران‌قیمت بخورید، باید برای زمان کوتاهی از خرج کردن پولی که به دست می‌آورید اجتناب کنید.

۷. با افراد موفق مراوده داشته باشید

این نکته ممکن است مخالف با توصیه‌ی شماره‌ی یک به نظر برسد. اما زمانی که دامنه‌ی افراد موفقی که با آن‌ها در ارتباط هستید گسترش می‌دهید، از زمان‌های محدودی که می‌توانید از کارتان فاصله بگیرید، بهره می‌برید.

سخنران انگیزشی جیم ران در جایی بیان کرده است:

شما به طور میانگین شبیه به ۵ شخصی می‌شوید که بیشترین زمان را با آن‌ها می‌گذرانید. پس دامنه‌ی افراد موفق اطرافتان را گسترش دهید.

افرادی کوشا با طرز فکری رشدگرا پیدا کنید که کسب‌و‌کار خودشان را ایجاد کرده‌اند و می‌توانند به شما هم کمک کنند تا این کار را انجام دهید.

ضمنا، قبل از اینکه مشاور یا یک گروه کاری مشتاق پیدا کنید چه؟ با انسان‌های موفق دنیای کسب‌و‌کار آشنا شوید. اگر می‌خواهید مانند کارآفرینان موفق باشید، زندگی‌نامه‌ی آن‌ها را بخوانید، مصاحبه‌های آن‌ها را نگاه کنید و با دقت به توصیه‌هایشان گوش کنید. هم‌چنین پادکست می‌تواند یک منبع الهام و صدای واقعی در گوشتان باشد و شما را تشویق کند تا به جلو و به سمت موفقیت حرکت کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات