علی بابا ۱۵ میلیارد دلار در زمینه هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری می‌کند

شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
غول چینی دنیای تجارت الکترونیک، به فکر سرمایه‌گذاری در زمینه هوش مصنوعی و دیگر فناوری‌های مربوط به آینده است.
تبلیغات

کمپانی علی‌بابا روز گذشته به طور رسمی تایید کرد که قصد دارد مبلغ ۱۵ میلیارد دلار را طی سه سال آینده در زمینه «فناوری‌های با اهمیت» که شامل مواردی مثل محاسبات کوانتومی و هوش مصنوعی هستند، سرمایه‌گذاری کند.

این غول دنیای تجارت الکترونیک، قصد دارد هفت آزمایشگاه ویژه را در شهرهای سن متیو، کالیفرنیا، بلویو، واشنگتن، پکن، مسکو و تل آویو به منظور کار بر روی فناوری‌های یاد شده، راه‌اندازی کند. 

سرمایه‌گذاری علی‌بابا در حقیقت شامل تاسیس بخش جدیدی به نام DAMO Academy است. DAMO قرار است با این سرمایه‌ی هنگفت، بر روی موضوعاتی مثل اینترنت اشیا، امنیت شبکه، یادگیری ماشینی و پردازش زبان‌های طبیعی تمرکز کند.

جف ژنگ، مدیر ارشد بخش فناوری کمپانی علی‌بابا، در بیانیه‌ای گفته است:

در این آکادمی قرار است یک هیئت مشاوره شامل فرهیختگان و محققان تشکیل شود؛ هدف اصلی این افراد، تصمیم‌گیری برای تمرکز بر روی موضوعی خاص و مهم است.

مسئولان بالا‌رده علی‌بابا گفته‌اند که سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد دلاری آنها تنها بخشی از طرح گسترده‌ای است که برای تولید شغل در نظر دارند. آنها گفته‌اند که علی‌بابا قصد دارد با سیاست‌هایش طی ۲۰ سال، ۱۰۰ میلیون شغل برای ۲ میلیارد نفر ایجاد کند.

اوایل سال ۲۰۱۷ بود که علی‌بابا از طرح ویژه‌اش برای کمک به کسب‌و‌کارهای کوچک ایالات متحده پرده برداشت. طرح آنها، این بود که به بیزینس‌های کوچک آمریکایی کمک کنند تا بتوانند محصولات خوب‌شان را به ۴۴۳ میلیون مشتری علی‌بابا در چین، بفروشند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات