اهمیت صداقت در کسب و کار

اهمیت صداقت در کسب و کار

حقیقت همیشه راهی برای آشکار شدن پیدا می‌کند. بنابراین اگر می‌خواهید دیگران نیز با شما صادق باشند، باید ابتدا از خودتان آغاز کنید.

صداقت دو جنبه‌ی اصلی دارد. اولین جنبه‌ی آن زمانی است که ما در مورد موضوعات کاری با دیگران با صداقت صحبت می‌کنیم. دومین جنبه‌ی آن زمانی است که دیگران با صداقت با ما صحبت می‌کنند. دروغ گفتن، زمان و انرژی زیادی از شما می‌گیرد. همچنین فراموش نکنید که حقیقت همیشه خودش را آشکار می‌کند. بنابراین به‌جای سرزنش کردن دیگران و دروغ گفتن، بهتر است همیشه حقیقت را بگوییم. حتی اگر حقیقت به نفع دیگران تمام شود، همیشه انرژی خوبی از خودش به‌جای می‌گذارد.

شنیدن حقیقت از دیگران

روح و نفس ما نیازهای زیادی دارد. حتی گاهی اوقات آزار رساندن به دیگران نیز از جمله نیازهای روحی برخی افراد تلقی می‌شود. همه‌ی ما توقع داریم که دیگران با صداقت کامل با ما صحبت کنند؛ اما فراموش می‌کنیم که خودمان نیز باید این موضوع را در کلام و رفتارمان رعایت کنیم. صحبت کردن از حقیقت نیز به‌اندازه‌ی شنیدن آن خوشایند است. زمانی که دروغ می‌گوییم فرصت رشد کردن را از خودمان می‌گیریم. درواقع همه‌ی ما باید افرادی را دور خودمان جمع کنیم که صداقت را در کلامشان رعایت می‌کنند. افرادی که شنیدن حقیقت تلخ را به‌دروغ شیرین ترجیح بدهند.

truth

چرا صداقت قدرت زیادی دارد؟

صداقت، قدرت بسیار زیادی دارد؛ زیرا نمی‌توان قیمتی روی آن گذاشت. ۹۰ درصد چیزهایی که در دنیا وجود دارند از جمله خدمات درمانی، آموزش و تفریح با پول خریده می‌شوند. اما صداقت یکی از چیزهایی است که نمی‌توان با مبلغ زیاد هم آن را خریداری کرد. ما باید متوجه شویم که اشتباهات بخش طبیعی زندگی ما هستند و این موضوع را بپذیریم. تنها در این صورت می‌توانیم خودمان را ببخشیم و رشد کنیم.

نسبت به حقیقت مسئولیت‌پذیر باشیم

همه‌ی انسان‌ها سزاوار شنیدن حقیقت هستند. این موضوع اهمیت بیشتری در رابطه با کسب‌و‌کار پیدا می‌کند. زمانی که شما صداقت را در محیط کار خود رعایت کنید، این موضوع بر زندگی شخصی‌تان نیز تأثیر می‌گذارد. بنابراین صداقت داشتن باید تبدیل به بخشی از زندگی ما شود. علت بروز همه‌ی اتفاق‌های ناخوشایند زندگی‌تان را جویا شوید. سپس از آن اتفاق چیزهای جدیدی یاد بگیرید، خودتان را تغییر دهید و رشد کنید. با خودتان صادق باشید تا به حقیقت عادت کنید. افرادی که چنین عادتی داشته باشند، می‌توانند صداقت را در گفتار خود نیز رعایت کنند. پس اگر می‌خواهید که دیگران نیز با شما صادق باشند، از خودتان شروع کنید. مطمئن باشید که انرژی آن به خودتان بازخواهد گشت.

منبع entrepreneur
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده