۵ قانون برای تامین مالی استارتاپ ها

جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
استارت‌آپ‌ها چگونه از طریق شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر تامین سرمایه می‌کنند؟ چه چیزی سرمایه‌گذار را مجاب به همکاری برای ایده شما می‌کند؟

وقتی می‌خواهید با سرمایه‌گذاران در مورد تامین مالی صحبت کنید، باید چیزی بیش از یک ایده، در دست داشته باشید. باید نشان دهید که ایده‌تان عملیاتی خواهد بود و برای بازار، راهکار جدید ارائه می‌کند. اگر واقعا می‌خواهید که وضعیت استارت آپ شما در بهترین موقعیت ممکن قرار گیرد، می‌بایست موارد زیر را در نظر داشته باشید:

شبکه، شبکه، شبکه!

شما می‌بایست با استارت‌آپ‌های دیگر و گروه‌های سرمایه گذاری ارتباط موثر برقرار کنید. با آنها صحبت کنید، از آنها یاد بگیرید، بازخورد بگیرید. اگر خوش شانس و آماده باشید، سرمایه گذاران بر اساس اطلاعاتی که آنها می‌دهند و سئوالاتی که شما می‌پرسید، به کسب‌وکار شما علاقه پیدا خواهند‌کرد. حتی می‌توانید از یک سرمایه‌گذار بخواهید که به شما نصیحتی کند که این می‌تواند مقدمه‌ای برای آشنایی‌های بعدی و سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار شما باشد. نشان دهید که برای چیزی که ارائه می‌کنید، آینده‌نگری نیز داشته‌اید. مورد آخر می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

نتایج را نشان دهید

سرمایه‌گذاران به چیزی بیش از ایده نیاز دارند. آنها می‌خواهند بدانند که ایده شما چطور عملی می‌شود. سخت است بدون هیچ سرمایه گذاری بتوان مشتری جذب کرد. ولی باید کاری کنید که سرمایه‌گذار بفهمد مشتریانی هستند که بخواهند بابت سرویس شما پول بپردازند. خارج از قوانین سنتی فکر کنید، به راه‌هایی فکر کنید که بتوانید مشتریان اولیه را بدون سرمایه گذاری زیاد بدست آورید.

تیم خود را معرفی کنید

 افراد دیگر را در پروسه کاری خود بیاورید، چون به آنها احتیاج پیدا خواهید کرد. مطمئن شوید که سرمایه‌گذاران می‌دانند که اعضای تیم شما چه کسانی هستند، با چه کسانی مشارکت دارید، و این افراد چه مهارت‌هایی دارند. هیچ وقت فکر نکنید سرمایه‌گذاران زیادی وجود دارند که برای ایده شما پول بدهند و اگر تنها به یک نفره ایده خود را ارائه بدهید می‌توانید بازخورد بگیرید! این یعنی شما واقع بین نیستید.

دستاوردها را نمایش دهید

بگذارید سرمایه‌گذاران حس کنند که در قبال همکاری با شما، سود خواهند کرد. این همان چیزی است که سرمایه گذار به دنبال آن است. شما حس خوبی نبست به ایده تان دارید، ولی این حس خوب شما به چه درد آنها می‌خورد؟

سرمایه‌گذاران مناسب را پیدا کنید

به دنبال سرمایه‌گذارانی نباشید که فقط به شما پول بدهند. پول بخش مهمی از کار است ولی باید سرمایه گذاری را جذب کسب و کار خود کنید که می خواهد با شما کار کند، نه فقط اینکه به شما پول تزریق کند. از طریق کار با سرمایه گذاران، شما می‌توانید مهارت‌ها و اطلاعات بسیار زیادی کسب کنید. با شروع کار، شما ریزه‌کاری‌های بسیار زیادی فراخواهید گرفت. نکته اصلی این است وقتی که می‌خواهید با یک سرمایه گذار صحبت کنید، باید آماده باشید. وقت آنها را تلف نکنید و مطمئن باشید که آنها می‌فهمند شما دنبال چه هستید. رفتن در این مسیر بسیار سخت است، ولی ارزش وقت گذاشتن و انجام دادن را دارد.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود