چرا آزادکاری در آینده همه‌گیر خواهد شد

دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
به دلیل پیشرفت تکنولوژی و امکاناتی که امروزه در دسترس همه قرار گرفته است، آزادکاری بخشی از آینده‌ی همه و مخصوصا جوان‌ترها خواهد بود.

بسیاری از شواهد نشان می‌دهند که کار کردن در آینده بسیار متفاوت با زمان حال خواهد بود. مقالات زیادی در رابطه با مسائل اقتصادی نوشته شده‌اند و همه‌ی آن‌ها بر این باورند که کارهای تمام‌وقت به‌زودی جای خود را به قراردادهای پروژه‌ای و آزادکاری خواهند داد. در ادامه‌ی این مقاله‌ی زومیت، به بررسی بیشتر دلایلی می‌پردازیم که به ما می‌گویند چرا آزادکاری در آینده جایگزین شغل‌های تمام‌وقت امروزی خواهد شد.

۱- حل کردن مشکلات اقتصادی

گزارش‌ها نشان می‌دهند که حدود ۳۵ درصد از نیروی کار آمریکا در سال گذشته پروژه‌های آزادکاری داشته‌اند. متخصصان معتقدند که این رقم در آینده افزایش پیدا خواهد کرد. آن‌ها حتی بر این باورند که طی چند سال آینده وضعیت استخدام به شکل سنتی نخواهد بود. بیش از ۸۰ درصد شرکت‌های بزرگ اعلام کرده‌اند که می‌خواهند تعداد کارمندان با ساعات کاری انعطاف‌پذیر را افزایش دهند و تا سال ۲۰۲۰ آزادکارها، پیمانکارها و کارمندان پاره‌وقت حدود ۴۰ درصد نیروی کار آمریکا را تشکیل خواهند داد.

۲- از بین بردن ناکارآمدی کارمندان

تکنولوژی و رفتارهای مشتری‌ها با سرعت زیادی در حال حرکت است. کسب‌و‌کارها بیش از هر زمانی نیاز دارند که یک نیروی کار چابک در برابر تغییرات تکنولوژی و حوادث غیرقابل پیش‌بینی داشته باشند. اما اگر یک شرکت ۱۰۰ نفر کارمند استخدام کند و تنها از ۵۰ درصد نیروی خود استفاده کند یعنی ۵۰ درصد نیروی اضافه استخدام کرده است. بنابراین آن‌ها ترجیح می‌دهند بخشی از پروژه‌های خود را به افراد آزادکار بسپارند. تکنولوژی رایانش ابری نیز به همین صورت است. ما در گذشته برای استفاده از بخشی از امکانات یک نرم‌افزار مجبور بودیم هزینه‌ی استفاده از تمام امکانات آن را پرداخت ‌کنیم. سیستم رایانش ابری این مشکل را حل کرده است و ما می‌توانیم این روزها تنها به اندازه‌ای که از امکانات استفاده‌ می‌کنیم، پول پرداخت کنیم.

۳- بهبود شرایط به نفع کارمندان

در حال حاضر هزینه‌های بیمه سلامتی به‌گونه‌ای شده است که حتی کارمندان تمام‌وقت باید پول زیادی بابت آن پرداخت ‌کنند و به همین دلیل ترجیح می‌دهند از امکانات آن بهره‌مند نشوند. ازآنجایی‌که آزادکارها خودشان باید هزینه‌های پزشکی و دندان‌پزشکی خود را پرداخت کنند، در آینده حق انتخاب بیشتری خواهند داشت.

۴- راحت و بدون دردسر بودن آزادکاری

امروزه نرم‌افزار و سایت‌هایی که آزادکارها و مشتری‌ها را به هم پیوند بزنند، بسیار زیاد شده‌اند و به‌طور گسترده در دسترس هستند. سایت‌های بسیاری وجود دارند که شما با عضویت در آن‌ها می‌توانید به‌راحتی پروژه‌های مختلف را بر اساس موضوع جستجو کنید و هرکدام که مهارت‌های لازم را برای انجام دادنشان دارید، قبول کنید. این سایت‌ها در ازای معرفی کردن پروژه‌، درصد کمی از درآمد شما را به نفع خودشان کم می‌کنند. اگر شما هم به دنبال انجام پروژه‌های آزادکاری هستید، می‌توانید سایت‌های فعال داخل کشور در این زمینه را با جستجویی ساده در اینترنت بیابید.

۵- طرفداری جوانان از شرایط انعطاف‌پذیر

جوانان نسلی هستند که با موبایل‌های هوشمند بزرگ شده‌اند. آن‌ها طرفدار کار ثابت نیستند و دوست دارند گاهی اوقات ۱ ساعت و گاهی اوقات ۶ ماه زمان برای انجام دادن پروژه‌ها صرف کنند. آن‌ها در همه حال به داده‌های مورد نیاز خود دسترسی دارند و می‌توانند پروژه‌های خود را فارغ از مکانی که در آن قرار دارند و در اسرع وقت به مشتری تحویل بدهند.

مطالب مشابه

نظرات