افراد موفق چگونه روز کاری را شروع می‌کنند و چطور آن را خاتمه می‌دهند

سه‌شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۰
مطالعه 4 دقیقه
نحوه‌ای که روز کاریتان را شروع می‌کنید و به آن خاتمه می‌دهید، تأثیر زیادی بر میزان خلاقیت شما در ساعات کاری خواهد داشت.

اگر به دنبال راهکارهایی برای بهتر شدن میزان خلاقیت، عادات و روتین‌های زندگی‌تان باشید، حتما از این موضوع آگاه هستید که این راهکارها برای همه به جواب نمی‌رسد. اما می‌توان به این موضوع اشاره کرد که روش‌های متعددی برای شما وجود دارد و فرصتی برایتان وجود دارد تا آن‌ها را امتحان کنید و گزینه مناسب را بیابید.

یکی از روش‌ها که تأثیر بسزایی بر میزان خلاقیت شما در ساعات کاری دارد، نحوه‌ای است که روز کاریتان را شروع می‌کنید و به آن خاتمه می‌دهید. به همین دلیل از مدیران برتر کسب و کار و تجارت در مورد روتین روزانه‌ای که دارند، سؤالاتی پرسیده شده است. در ادامه به برترین موارد اشاره‌شده خواهیم پرداخت.

پیاده‌ به محل کارتان بروید

اندی کتز مِی‌فیلد، مؤسس و مدیرعامل کمپانی هری گفته است:

کتز مِی‌فیلد می‌گوید در طول ۲۰ دقیقه پیاده‌روی که دارد ایمیل‌هایش را پاسخ نمی‌دهد و از تلفن هوشمندش استفاده نمی‌کند:

لیلا جانا، مدیرعامل ساماسورس نیز هر روز با پیاده‌روی در محل کارش حاضر می‌شود. کمپانی ساماسورس کارمندان خود را دورکار انتخاب می‌کند. جانا در مسیرش به شرکت، موسیقی گوش می‌دهد و می‌گوید موسیقی باعث می‌شود فشار و استرس وی کاهش یابد.

ملانی ولان، مدیرعامل سول‌سایکل صبح‌ها به ورزش نیز می‌پردازد. او می‌گوید ورزش بهترین کاری است که می‌توانید روزتان را با آن شروع کنید:

ابتدا فرزندان، سپس پاسخ به ایمیل‌ها

شمار زیادی از مردم پس از اینکه بیدار می‌شوند، به سراغ تلفن هوشمند یا لپ‌تاپ می‌روند و به ایمیل‌هایشان پاسخ می‌دهند. مدیران موفق حوزه‌ی کسب‌وکار با این عمل موافق نیستند. دنیلا یاکوبوسکی، مدیرعامل استارت‌آپ جواهرسازی بابل‌بار تنها ایمیل‌ها را چک می‌کند و خواندن و پاسخ دادن به آن‌ها را به زمان دیگری موکول می‌کند:

ملانی ولان نیز کار مشابهی انجام می‌دهد. او مدت‌زمان چک کردن ایمیل و اخبار را به ۱۵ دقیقه محدود کرده است:

ملانی همچنین گفته است سعی می‌کند زمانی که در شهر است، فرزندانش را شخصا به مدرسه ببرد.

کتز مِی‌فیلد می‌گوید بسیاری از مدیرانی که وی با آن‌ها صحبت کرده است، بیشتر زمانی که صبح‌ها دارند با فرزندانشان سپری می‌کنند. مِی‌فیلد صبح‌ها تنها به چک کردن حساب توییترش بسنده می‌کند و زمانش را با دخترش می‌گذراند.

کریستینا آگاپاکیس، یکی از مسئولان استارت‌آپ Ginkgo Bioworks صبح خود را با پسرش سپری می‌کند:

نگهداری از یک کودک کمی روتین کاری آگاپاکیس را تغییر داده است. درواقع وی مجبور شده کار و زندگی شخصی‌اش را بیشتر از پیش از یکدیگر جدا سازد. او توضیح می‌دهد:

قبل از خواب از اتفاقات روز کاری و تکنولوژی فاصله بگیرید

شب‌ها هم به‌اندازه‌ی صبح‌ها اهمیت دارند. درواقع کاری که در شب انجام می‌دهید بر میزان خلاقیت روز بعد تأثیر می‌گذارد. یکی از مواردی که توصیه شده است قبل از خواب از آن‌ها استفاده نکنیم، تلفن هوشمند است. نمایشگر تلفن هوشمند نوری ساطع می‌کند که برای چشمان ما مضر است و باعث خستگی چشم می‌شود. این نور بر خوابمان نیز تأثیر بدی می‌گذارد.

برایان جانسن، مدیرعامل و مؤسس استارت‌آپ کرنل، به این موضوع اهمیت بسیاری می‌دهد. وی توضیح داده است:

بن لم، مدیرعامل و مؤسس کمپانی Conversable می‌گوید:

هر یک از مدیران موفق به داشتن روتینی برای فراموش کردن اتفاقات روز کاری اشاره کرده‌اند. این یعنی هر یک از ما نیز باید مدتی از اتفاقات روز فاصله بگیریم تا برای روز کاری بعدی به‌اندازه‌ی کافی انگیزه داشته باشیم.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود