آیا زمان آن رسیده است که کسب و کار خودتان را شروع کنید؟

آیا زمان آن رسیده است که کسب و کار خودتان را شروع کنید؟

شروع یک کسب‌وکار یا راه‌اندازی استارتاپ زمانی اتفاق می‌افتد که یک نفر خودش را باور دارد و احساس می‌کند دیگر نمی‌تواند برای دیگران کار کند.

اگر شما نیز در آرزوی دنبال کردن رؤیاهای خود هستید و می‌خواهید رئیس خودتان باشید، احتمالا نصیحت استیو کیس مؤسس شرکت AOL می‌تواند کمک زیادی به شما کند، به گفته‌ی وی: «اکثر مردم بر دلیل کارهایی که نمی‌توانند انجام دهند، تمرکز می‌کنند؛ در صورتی که این کار درست نیست و باید تمرکز خود را بر کارهایی که می‌توانند انجام دهند، بگذارند و یکی از استثناها باشند.» اگر شما هم احساس می‌کنید نشانه‌هایی را که در ادامه آورده شده است، دارید باید هم‌اکنون برای تحقق آرزوهای خود اقدام کنید.

۱- همیشه در مورد اینکه رئیس خودتان هستید رؤیاپردازی می‌کنید

هرازگاهی به ترک کردن موقعیت شغلی خود فکر می‌کنید و دیگر نمی‌توانید مسائل کوچکی که قبلا شما را اذیت نمی‌کردند، تحمل کنید و همین موضوع باعث می‌شود نتوانید بر کار خود تمرکز کنید. همچنین احساس می‌کنید که دیگر در مورد وضعیت سال بعد یا چند ماه دیگر خود نگران نیستید، زیرا در ذهنتان موقعیت شغلی بهتری برای خود تجسم می‌کنید، به عبارتی شاید از لحاظ فیزیکی در محل کار خود حضور داشته باشید اما از لحاظ فکری در جای دیگری هستید.

اگر شما نیز در همین موقعیت هستید باید با واقعیت روبه‌رو شوید و به دنبال آرزوهای قلبی خود بروید.

۲- بر خلاف شک‌ها و نگرانی‌ها، می‌دانید که می‌توانید

کاملا طبیعی است که شک‌ها و نگرانی‌هایی در رابطه با دنبال کردن آرزوهای خود داشته باشید؛ اما وقتی به افرادی که در کنارتان هستند نگاه می‌کنید و می‌بینید که آن‌ها مشغول سرمایه‌گذاری روی کسب‌و‌کار خودشان هستند، با خود می‌گویید: «اگر آن‌ها می‌توانند پس من هم می‌توانم.» اگر شما نیز این‌گونه فکر می‌کنید شک و نگرانی را کنار بگذارید و اجازه ندهید افکار منفی شما را از رسیدن به آرزوهایتان بازدارند.

۳- فکر می‌کنید هر کاری بهتر از شغل فعلی‌تان است

اگر فکر می‌کنید به نقطه‌ای رسیده‌اید که هر کاری به‌جز شغل فعلی‌تان می‌تواند بهتر باشد، باید هر چه سریع‌تر به دنبال تحقق آرزوهای خود باشید. استیو جابز گفته است: «من هر روز به آینه نگاه می‌کردم و از خودم می‌پرسیدم اگر امروز آخرین روز زندگی من باشد، آیا حاضرم همین کاری را انجام دهم که امروز قصد انجام دادنش را دارم؟ و اگر در چند روز متوالی پاسخم به این سؤال نه بود، می‌دانستم که باید چیزی را تغییر دهم.»

زندگی باید به شما احساس زنده بودن بدهد؛ پس اگر در موقعیت شغلی خود احساس نارضایتی می‌کنید باید چیزی را تغییر دهید.

۴- با افرادی ارتباط برقرار کرده‌اید که می‌توانند شما را حمایت کنند

اگر در زندگی خود افراد جدیدی ملاقات کرده‌اید که می‌توانند در این راه به شما کمک کنند یا کارآفرین هستند و می‌توانند از شما حمایت کنند؛ پس دیگر زمان آن رسیده است که از این فرصت استفاده کنید.

۵- در جستجوی یادگیری برای ایجاد تغییر هستید

اگر از رؤیاپردازی فراتر رفته‌اید و مشغول یاد گرفتن مهارت‌هایی هستید که آرزوی شما را تحقق می‌بخشند یعنی در مورد تصمیم خود جدی هستید. به‌عنوان مثال اگر کتاب‌هایی در این رابطه خوانده‌اید، در گروه‌های فیس‌بوک عضو شده‌اید یا ویدئوهای آموزش کارآفرینی را نگاه کرده‌اید؛ یعنی زمان آن رسیده است که ایده خود را تبدیل به یک کسب‌و‌کار موفق کنید.

۶- می‌دانید که می‌توانید تلاشتان را روی کسب‌و‌کار خود متمرکز کنید

اگر هر روز برای شخص دیگری کار می‌کنید و وقت و انرژی خود را صرف محقق شدن آرزوهای شخص دیگری می‌کنید، اما می‌دانید که اگر این کارها را برای خودتان انجام دهید می‌توانید درآمد بیشتری کسب کنید؛ یعنی شما آماده هستید به رئیس خودتان تبدیل شوید.

۷- دوست دارید به‌طور تمام‌وقت روی ایده‌هایتان فکر کنید

اگر به‌قدری در مورد ایده‌های کسب‌و‌کار خود هیجان‌زده هستید که هر دقیقه از زمان خود را به آن‌ها فکر می‌کنید، به‌عنوان مثال شب‌ها بیدار می‌مانید، ایده‌های خود را به همه می‌گویید و در مورد محقق شدن آن‌ها هیجان‌زده هستید؛ یعنی در همین لحظه تبدیل به یک کارآفرین شده‌اید.

اگر شما نیز نشانه‌های گفته‌شده در بالا را دارید، باید به این موضوع فکر کنید که چگونه می‌توانید موفقیت خود را به حداکثر برسانید زیرا این کار آسان نیست. اما اگر به یاد گرفتن ادامه دهید و اقدام کنید، مسیر نیز هموار خواهد شد و مطمئنا به موفقیت خواهید رسید.

منبع inc
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده