مایکروسافت مقر جدید و به‌روزشده خود را معرفی کرد

مایکروسافت مقر جدید و به‌روزشده خود را معرفی کرد

مایکروسافت از برنامه‌ی خود برای ساخت مقری جدید و مدرن در ردموند رونمایی کرد. این برنامه‌ از پاییز سال آینده اجرایی خواهد شد.

مایکروسافت در نظر دارد مقر ۲۰۰ هکتاری خود در ردموند، واشنگتن را به‌طور کامل بازسازی کند. غول دنیای فناوری از پاییز سال آینده، پروژه‌ای چندساله برای احداث ۱۸ ساختمان جدید در کنار فضاهای عمومی جدید، سیستم حمل‌ونقل و زمین ورزش کلید خواهد زد. مایکروسافت در حال حاضر ۱۲۵ ساختمان در مقر خود دارد؛ اما پس از اتمام این پروژه، تعداد ساختمان‌های مایکروسافت به ۱۳۱ عدد خواهد رسید.

مقر به‌روزشده‌ی ردموندی‌ها علاوه‌بر آنکه از ۴۷ هزار کارمند مایکروسافت که در حال حاضر در مقر این شرکت در ردموند مشغول به‌کار هستند، میزبانی می‌کند، ظرفیت پذیرش ۸ هزار نفر دیگر نیز دارد. مایکروسافت برای بازسازی مقر خود، میلیارد‌‌ها دلار سرمایه‌گذاری می‌کند و ۱۲ ساختمان قدیمی را برای احداث ۱۸ جایگزین بزرگ‌تر برای آن‌ها، تخریب خواهد کرد. پیش‌بینی می‌شود که تکمیل این پروژه‌، نیازمند ۵ تا ۸ سال زمان است و شامل میدانی به مساحت ۸ هزار متر مربع نیز خواهد بود که ظرفیت میزبانی از ۲ هزار نفر دارد. 

مایکروسافت پس از مدت کوتاهی از آغازبه‌کار مقر اپل پارک کوپرتینونشین‌ها، از برنامه‌ی خود برای بازسازی مقرش پرده‌برداری کرد. برنامه‌ی ردموندی‌ها مانند مقر فضایی اپل، بلندپروازانه نیست؛ اما این شرکت اخیرا از ساختمان‌های درختی متعددی رونمایی کرده است که می‌توانند از کارکنان این شرکت در ارتفاع ۳.۶ متری از سطح زمین میزبانی کند. مایکروسافت در حالی از برنامه‌ی خود برای بازسازی مقر ردموند پرده‌برداری کرد که آمازون، شرکت رقیب مستقر در سیاتل آن نیز قصد دارد مقر دوم خود را در محل دیگری احداث کند.

منبع theverge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید