ساندبارهای جدید ال‌ جی با فناوری Dolby Atmos معرفی شدند

ساندبارهای جدید ال‌ جی با فناوری Dolby Atmos معرفی شدند

ال‌جی از سه مدل ساندبار جدید، مجهز به فناوری Dolby Atmos و امکان پشتیبانی از گوگل اسیستنت رونمایی کرد. 

شرکت ال‌جی الکترونیکس غول بزرگ فناوری کره‌ا‌ی، از  سه مدل ساندبار جدید مجهز به فناوری Dolby Atmos و پشتیبانی از گوگل‌اسیستنت به‌طور رسمی رونمایی کرد. ال‌جی الکترونیکس در حالی سه مدل ساندبار جدید به شماره مدل‌های SL10YG، SL9YG و SL8YG را معرفی می‌کند که حدود بیش از یک هفته به آغاز کار نمایشگاه CES ۲۰۱۹ لاس‌وگاس باقی نمانده است. 

ال‌جی در توصیف ساندبارهای جدید به شماره مدل‌های SL10YG، SL9YG و SL8YG، محصولات خود را ساندبارهایی با صدای شفاف و فراگیر معرفی کرده است. از نظر زیبایی‌شناسی نیز ساندبارهای جدید ال‌جی با طراحی فلزی به بازار عرضه خواهند شد و باتوجه‌به عرض ۵.۷۱۵ سانتی‌متری (۲.۲۵ اینچی)، از طراحی مناسبی برای سینمای خانگی بهره‌‌مند هستند. ال‌جی اعلام کرده است که ساندبارهای جدیدش قابلیت نصب روی دیوار را دارند. همچنین ساندبارهای جدید ال‌جی از حسگر ژیروسکوپ داخلی نیز بهره‌مند هستند.  

ساندبار ال جی

یکی از ویژگی‌‌های ساندبارهای جدید ال‌جی، امکان تشخیص فرمان‌های صوتی و پشتیبانی از گوگل اسیستنت است. با این ویژگی‌، ساندبارهای جدید می‌توانند طیف گسترده‌ای از فرمان‌های صوتی را که در بیش از ۱۰۰۰ دستگاه هوشمند خانگی پشتیبانی می‌شوند، تشخیص دهند. همچنین هر سه مدل جدید، از ویژگی DTS:X. برای هر دو فناوری Atmos و DTS: X در تنظیمات صدای فراگیر ۵.۱ و ۷.۱ بهره‌مند هستند و تجربه‌ی دریافت فراگیری و شفاف را در اختیار کابران قرار خواهند داد. 

ال‌جی هنوز صحبتی درباره‌ی زمان یا امکان پشتیبانی ساندبار ال‌جی از الکسا آمازون مطرح نکرده است. این در حالی است که ساندبارهای سونی HT-ZF9، ساندبار بوز ۷۰۰ و ساندبار بوز ۵۰۰ از پلتفرم آلکسای آمازون پشتیبانی می‌کنند. باتوجه‌به همکاری ال‌جی با شرکت انگلیسی Meridian، ساندبارهای SL10YG، SL9YG و SL8YG ال‌جی از کیفیت صدای مطلوبی برخوردار هستند.

فناوری جدید Bass and Space در ساندبارهای جدید، باعث بهبود کیفیت صدا می‌شود و کاربران می‌توانند صدایی تقویت‌شده و با کیفیت عالی دریافت کنند. همچنین فناوری دیگری به‌نام Image Elevation باعث می‌شود که سانداستیج (Soundstage) بهتری در اختیار کاربران قرار داشته باشد. شرکت Meridian ادعا می‌کند که فناوری‌های این شرکت برای  موسیقی‌های Hi-Fi بسیار مناسب است و فناوری Upmix این شرکت می‌تواند صدای دو کانال صوتی را به چندین کانال مجزا بدون تولید اعوجاج میکس و ترکیب کند. خروجی نهایی صدای ایجادشده دارای کیفیت فوق‌العاده خوبی است و هم صدای گوینده و هم صدای ادوات صوتی به‌خوبی قابل تشخیص است. 

کیم دای‌چول، مدیر بخش صوتی و تصویری شرکت سرگرمی‌های خانگی ال‌جی در بیانیه‌ای اعلام کرد:

ساندبارهای جدید ال‌جی سال ۲۰۱۹ با کمک فناوری‌های صوتی شرکت Meridian، عملکرد شگفت‌انگیزی از خود نشان می‌دهند. ساندبارهای جدید ال‌جی با قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، صدای با کیفیت بالا و فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهند و در اصل سطح جدیدی از محصولات ال‌جی را به‌نمایش می‌گذارند. باتوجه‌به طراحی مدرن و زیبای ساندبارهای جدید و امکاناتی که در اختیار کاربران قرار می‌دهند، انتظار می‌رود که شاهد تقاضای بیشتری از محصولات این‌چنینی در بازار باشیم. 

ساندبارهای مدل SL10YG، SL9YG و SL8YG ال‌جی، اولین‌بار به‌صورت رسمی در نمایشگاه CES ۲۰۱۹ به‌نمایش گذاشته خواهند شد. ساندبار مدل SL9G، در فهرست بهترین محصولات نوآورانه‌ی نمایشگاه CES ۲۰۱۹ قرار دارد. انتظار می‌رود سال ۲۰۱۹ میلادی شاهد عرضه‌ی هر سه مدل ساندبار به بازار باشیم. شرکت ال‌جی اعلام کرده است که امکان اضافه کردن کیت بلندگوی بی‌سیم پشت (Wireless Rear Speaker Kit) به هر سه مدل ساندبار جدید ال‌جی وجود دارد تا تجربه‌ی بهتری از اضافه شدن اسپیکرهای راست و چپ در اختیار کاربران قرار گیرد.  

منبع venturebeat
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده