اندروید ۱۵ قابلیت بستن اپ‌ها را به سطح بالاتری می‌برد

شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۵
مطالعه 1 دقیقه
قیمت گوشی موبایل اندرویدی در بخش محصولات زومیت
تغییر اندروید ۱۵ در بستن اپلیکیشن‌ها می‌تواند به حل برخی از مشکلات نرم‌افزاری کمک کند.
تبلیغات

وقتی اپلیکیشن به‌درستی کار نکند، مجبور می‌شویم از ویژگی توقف اجباری (Force Stop) بخش مدیریت اپ‌ها استفاده کنیم. با انجام این کار، فعالیت اصلی اپلیکیشن و تمام روندهای پس‌زمینه‌ی آن متوقف می‌شود، اما ویجت‌های اپلیکیشن روی صفحه‌ی اصلی همچنان به کار خود ادامه می‌دهند و این رویه در اندروید ۱۵ دستخوش تغییراتی خواهد شد.

طبق گزارش وب‌سایت Android Police، گوگل بخش مربوط به تغییرات رفتاری سیستم‌عامل موبایلی خود را در وب‌سایت توسعه‌دهندگان اندروید ۱۵ به‌روزرسانی کرده است. بر اساس این تغییرات، هنگامی که اپلیکیشنی به‌طور اجباری متوقف شود، همه‌ی ویجت‌های مرتبط با آن اپلیکیشن نیز به‌صورت موقت غیرفعال خواهند شد. ویجت‌های مورد بحث به رنگ خاکستری درمی‌آیند و تا زمانی‌ که اپلیکیشن اصلی دوباره اجرا نشود، روی صفحه‌ی اصلی قابل‌ استفاده نخواهند بود.

تغییر در ساختار بستن اپلیکیشن‌های اندروید کاملاً منطقی به‌نظر می‌رسد، زیرا گاهی اوقات ویجت‌ها دلیل اصلی عملکرد نادرست اپلیکیشن هستند. راه‌اندازی مجدد ویجت پس‌ از توقف اجباری اپلیکیشن می‌توانست ما را دوباره به نقطه‌ی اول بازگرداند. گوگل از توسعه‌دهندگان درخواست دارد این قابلیت جدید را در نسخه‌ی بتای اندروید ۱۵ آزمایش کنند.

امکان دارد تاکنون با مشکل ویجت اپلیکیشن‌ها مواجه نشده باشید، زیرا بسیاری از اپلیکیشن‌هایی که استفاده می‌کنیم ویجت صفحه‌ی اصلی ندارند. به‌هرحال تا زمانی‌ که به‌روزرسانی اندروید ۱۵ را دریافت نکنیم تأثیر این تغییر را روی اپلیکیشن‌هایی که ویجت دارند، مشاهده نخواهیم کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات