امکان مشاهده میزان سلامت باتری احتمالاً به اندروید ۱۴ اضافه می‌شود

یک‌شنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۰
مطالعه 1 دقیقه
قابلیت Battery Health اندروید ۱۴
امکان دارد اندروید ۱۴ مثل iOS امکان مشاهده‌ی درصد سلامت باتری را برای گوشی‌ها و تبلت‌ها فراهم کند.
تبلیغات

iOS قابلیتی به‌ نام Battery Health دارد که این ویژگی به‌طور پیش‌فرض در اندروید ارائه نمی‌شود. سلامت باتری درواقع میزان ظرفیت واقعی باتری دستگاه را نشان می‌دهد و اکنون گفته می‌شود احتمال اضافه شدن آن به اندروید ۱۴ وجود دارد.

میشل رحمان می‌گوید گوگل برخی از APIهای Battery Manager جدید را به نسخه‌ی آزمایشی اندروید ۱۴ اضافه کرده است که دو مورد آن‌ها عمومی هستند و برای ارائه‌ی اطلاعات درمورد تعداد چرخه‌ها و وضعیت شارژ ایجاد شده‌اند. سایر APIهای سیستمی نیز تاریخ ساخت، تاریخ اولین استفاده، خط‌مشی شارژ و وضعیت سلامت دستگاه را گزارش می‌کنند.

به‌ نوشته‌ی GSMArena، هر برنامه‌ای با مجوز BATTERY_STATS می‌تواند APIهای سیستمی را فراخوانی کند اما این برنامه‌ها فقط در دستگاهای سری پیکسل با دومین نسخه‌ی آزمایشی اندروید ۱۴ دردسترس قرار دارند. توسعه‌دهنده‌ای به‌ نام Narek برنامه‌ای به‌ نام Batt ساخته که از این APIهای جدید برای گزارش سلامت باتری و تعداد چرخه‌های شارژ دستگاه بهره می‌برد.

به‌هرحال صحت داده‌هایی که برنامه‌ی Batt نمایش می‌دهد قابل بررسی نیست. امیدواریم گوگل قابلیت‌های مرتبط با سلامت باتری را به‌ نسخه‌ی عمومی اندروید ۱۴ اضافه کند تا نیازی به نصب و استفاده از اپلیکیشن‌های شخص ثالث نداشته باشیم.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات