اندروید ۱۴ این قابلیت را از One UI سامسونگ به ارث می‌برد

جمعه ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
صفحه نمایش گلکسی اس ۲۱ سامسونگ
گوگل تغییراتی در نحوه‌ی باز کردن قفل گوشی در اندروید ۱۴ اعمال کرده است که نمونه‌ی آن را پیش‌تر در One UI سامسونگ دیده‌ایم.
تبلیغات

گوگل دومین نسخه‌ی پیش‌نمایش اندروید ۱۴ را در دسترس توسعه‌دهندگان قرار داده است تا فرآیند بهینه‌سازی اپلیکیشن برای سیستم‌عامل جدید شروع شود. کاربرانی که نسخه‌ی پیش‌نمایش را نصب کرده‌اند، می‌گویند اندروید ۱۴ یک ویژگی جدید دارد که آن را پیش‌تر در رابط کاربری One UI سامسونگ دیده بودیم.

در دستگاه‌های مجهزبه اندروید ۱۳ به هنگام تلاش برای باز کردن قفل گوشی از طریق PIN، معمولا باید کد را وارد و سپس گزینه‌ی OK را انتخاب کنید. بر اساس گزارش Android Authority، اندروید ۱۴ قابلیتی دارد که با فعال کردنش می‌توان گزینه‌ی OK را حذف کرد. بدین ترتیب به محض وارد کردن کد PIN دستگاه به‌صورت خودکار آنلاک می‌شود.

تغییر اعمال‌شده در اندروید ۱۴ بسیار کوچک است، اما همین تغییرات جزئی نیز مورد استقبال کاربران قرار می‌گیرند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که دست کاربران برای شخصی‌سازی این بخش باز است؛ بدین ترتیب می‌توانید Auto-Confirm Unlock را غیرفعال کنید تا گزینه‌ی OK مجددا اضافه شود.

در رابط کاربری One UI می‌توان قابلیت تأیید خودکار را برای PIN-های چهاررقمی فعال کرد، اما در اندروید ۱۴ برای فعال شدن این قابلیت به حداقل ۶ رقم نیاز است. این تفاوت چندان به چشم نمی‌آید، اما دستگاه شما را امن‌تر می‌کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات