به‌روزرسانی MIUI 14 مبتنی‌بر اندروید ۱۳ برای شیائومی 12T پرو منتشر شد

دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
شیائومی 12T در دستان کاربر
گوشی هوشمند شیائومی 12T Pro به‌روزرسانی اندروید ۱۳ را با رابط کاربری سفارشی MIUI 14 دریافت کرد.
تبلیغات

MIUI 14 جدیدترین نسخه‌ی پوسته‌ی اندرویدی شیائومی است. این رابط‌ کاربری برپایه‌ی اندروید ۱۳ توسعه یافته و در مقایسه با نسخه‌های قبلی، پیشرفت‌ها و بهینه‌سازی‌های متعددی روی آن اعمال شده است. شرکت چینی همچنین قابلیت‌هایی مثل پشتیبانی از ابزارک‌های بیشتر، انیمیشن‌های بهینه‌شده، بازطراحی آیکون‌ها و موارد دیگر را در این آپدیت ارائه کرده است. البته شیائومی در انتشار به‌روزرسانی اندروید ۱۳ نسبت‌ به رقبای خود کمی تأخیر داشت.

طبق نوشته‌ی گیزموچانا، شیائومی اخیراً به‌روزرسانی MIUI 14 را برای پوکو X4 GT نیز منتشر کرده است و اکنون دارندگان گوشی شیائومی 12T Pro نیز می‌توانند این آپدیت را دریافت کنند. جدیدترین نسخه‌ی پوسته‌ی اندرویدی شیائومی برپایه‌ی اندروید ۱۳ با شناسه‌ی ساخت V14.0.6.0.TLFEUXM ارائه می‌شود. گوشی شیائومی 12T پرو در سال ۲۰۲۲ با MIUI 13 مبتنی‌بر اندروید ۱۲ به‌بازار عرضه شد و بنابراین، MIUI 14 اولین به‌روزرسانی بزرگ گوشی مذکور است. انتظار می‌رود این دستگاه دو به‌روزرسانی بزرگ MIUI و اندروید و همچنین سه‌ سال وصله‌های امنیتی را دریافت کند.

در ادامه فهرست مهم‌ترین تغییرات MIUI 14 برای شیائومی 12T Pro را مرور می‌کنیم. گفتنی است وصله‌ی امنیتی دسامبر ۲۰۲۲ نیز روی این آپدیت اعمال شده است.

تغییرات مهم:

  • استفاده‌ی بهینه‌تر از حافظه که به پایداری و حفظ سرعت دستگاه در استفاده‌های طولانی‌مدت کمک می‌کند.
  • تغییرات گسترده در جزئیات مربوط به شخصی‌سازی رابط‌ کاربری.

شخصی‌سازی:

  • اکنون نمادهای مختلف رابط کاربری ظاهر جدیدی به صفحه‌ی گوشی شما می‌بخشد. با به‌روزرسانی صفحه‌ی اصلی و تم‌ها، می‌توانید از نمادهای Super استفاده کنید.
  • دسترسی آسان‌تر به پوشه‌های صفحه‌ی اصلی برنامه‌هایی که بیشتر به آن‌ها نیاز دارید، به‌طوری که فقط با یک ضربه بتوانید آن‌ها را اجرا کنید.

ویژگی‌ها و تغییرات دیگر:

  • جست‌وجو‌ی پیشرفته‌تر در بخش تنظیمات که اکنون با سابقه‌ی جست‌وجو و دسته‌بندی‌ها در نتایج، باعث می‌شود همه‌چیز بسیار واضح‌تر به‌نظر برسد.

سیستم:

  • نسخه‌ی پایدار MIUI برپایه‌ی اندروید ۱۳
  • وصله‌ی امنیتی اندروید تا دسامبر ۲۰۲۲ اعمال شده است تا امنیت دستگاه ارتقا یابد.

MIUI 14 به‌میزان درخورتوجهی ساده‌تر شده است و از حافظه‌ی کمتری استفاده می‌کند. معماری موتور فوتونیک در این به‌روزرسانی، به اجرای نرم‌تر و سریع‌تر برنامه‌های کاربردی سیستم و برنامه‌های جانبی کمک می‌کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات