موتور جستجوی هوشمند Perplexity با قابلیت استدلال چندمرحله‌ای، گوگل را به چالش می‌کشد

چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
موتور جست و جوی هوشمند پرپلکسیتی هوش مصنوعی
پرپلکسیتی ویژگی جدیدی به‌عنوان جست‌وجوی پرو را با قابلیت استدلال چندمرحله‌ای منتشر کرد.
تبلیغات

Perplexity اعلام کرد که ارتقای چشمگیری در ویژگی Pro Search موتور جست‌وجوی هوشمند خود به‌وجود آورده است که می‌تواند استدلال چندمرحله‌ای، به‌معنای پیوند نتایج چند جست‌وجو به یکدیگر برای یافتن اطلاعات دقیق را انجام دهد.

موتور جست‌وجوی پرپلکسیتی علاوه‌بر قابلیت استدلال چندمرحله‌ای، توانایی‌های هوش مصنوعی جدیدی مانند اجرای کد و ادغام با موتور محاسباتی ولفرام‌آلفا (Wolfram Alpha) برای حل مسائل ریاضی را ارائه می‌دهد.

جست و جوی پرو پرپلکسیتی

پرپلکسیتی گوگل را به‌چالش می‌کشد و می‌گوید که چت‌بات هوش مصنوعی آن می‌تواند درخواست‌های بسیار پیچیده‌تری را درمقایسه‌با کوپایلت و جمنای پردازش کند. با‌این‌حال، ویژگی Pro Search به‌عنوان گزینه‌ای اختیاری باقی می‌ماند و کاربران باید آن را در هر گفت‌وگو به‌صورت دستی فعال کنند. جست‌وجوهای معمولی همچنان از ویژگی Quick Search پرپلکسیتی استفاده می‌کنند که تعداد کمتری از منابع را مطالعه می‌کند.

روزانه تا پنج‌ بار امکان استفاده‌ی رایگان از Pro Search پرپلکسیتی وجود دارد. بیشتر از این مقدار، با پرداخت اشتراک ماهانه ۲۰ دلار برای ۶۰۰ درخواست دردسترس خواهد بود. باوجوداین، دسترسی به Quick Search محدودیتی ندارد و رایگان است.

تمایز دیگری که پرپلکسیتی برای نسخه‌ی پولی ذکر می‌کند، امکان انتخاب از بین مدل‌های هوش مصنوعی دیگری مانند GPT-4o و Claude-3 و Sonar Large (LLaMa 3) است. علاوه‌براین، کاربر می‌تواند فایل‌ مدنظر خود را بارگذاری و از ویژگی‌های جمله‌ی ترجمه‌ یا خلاصه‌سازی متن و... استفاده کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات