ویژگی ترجمه زنده سامسونگ وارد برنامه‌های متفرقه می‌شود

جمعه ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۰
مطالعه 1 دقیقه
قابلیت Chat Assist گلکسی اس ۲۴ اولترا
ظاهراً سامسونگ تصمیم دارد قابلیت ترجمه‌ی زنده‌ی هوش مصنوعی‌اش را علاوه‌بر اپلیکیشن پیش‌فرض تماس، در سایر برنامه‌های گوشی‌ها و تبلت‌هایش نیز ارائه دهد.
تبلیغات

سامسونگ که با معرفی گلکسی S24 در اوایل سال جاری، چندین قابلیت جدید مبتنی‌بر هوش مصنوعی به دنیای فناوری معرفی کرد، قصد دارد در ماه‌های آینده ویژگی‌های هوش مصنوعی بیشتری به محصولات خود اضافه کند.

غول فناوری کره‌ی جنوبی می‌گوید قابلیت ترجمه‌ی زنده (Live Translate) که ابتدا روی گلکسی S24 ارائه شد، به‌زودی کاربردی‌تر شده و به اپلیکیشن‌های متفرقه نیز راه پیدا می‌کند. درحال‌حاضر این ویژگی فقط با اپلیکیشن تماس پیش‌فرض گوشی‌ سامسونگ و تبلت سامسونگ سازگار است. با اضافه‌شدن قابلیت مذکور به اپلیکیشن‌های متفرقه، می‌توانید هنگام تماس‌هایی که با استفاده از اپلیکیشن‌هایی مثل تلگرام و واتساپ برقرار می‌کنید هم از ترجمه‌ی زنده‌ی لحظه‌ای بهره ببرید.

درحالی‌که سامسونگ به‌طور رسمی نام اپلیکیشن‌های متفرقه‌ی سازگار با ترجمه زنده‌ی هوش مصنوعی را اعلام نکرده است، به‌احتمال زیاد این قابلیت در همه‌ی برنامه‌های محبوب تماس صوتی روی بستر اینترنت (VoIP) ازجمله فیسبوک مسنجر، گوگل میت، تلگرام، وایبر و واتساپ دردسترس قرار خواهد گرفت.

به‌‌نوشته‌ی سم‌موبایل، قابلیت ترجمه زند‌ه‌ی سامسونگ، صدای شما را به زبان موردنظر فردی که با او صحبت می‌کنید ترجمه می‌کند و صدای فرد مقابل نیز به‌طور همزمان به زبان دلخواه شما ترجمه خواهد شد. رونوشت لحظه‌ای این ترجمه‌ی دو طرفه نیز روی صفحه‌ی گوشی نمایش داده می‌شود.

سامسونگ در بیانیه‌ی مطبوعاتی خود اعلام کرد مراکز تحقیق و توسعه‌ی این شرکت که در سرتاسر جهان ازجمله چین، هند، لهستان و ویتنام پراکنده‌اند، به ساخت قابلیت ترجمه‌ی زنده کمک کرده‌اند. نقش کارمندان این شرکت که در کشورهای مختلف مشغول به‌کار بوده‌اند و به زبان‌های متفاوتی صحبت می‌کنند، در درک تفاوت‌های ظریف زبان‌ها و لهجه‌های محلی به سامسونگ کمک کرده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات