حالا می‌توانید بدون ساخت اکانت از ChatGPT استفاده کنید

دوشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۲
مطالعه 2 دقیقه
ربات چت جی پی تی ساخت Open AI
به‌لطف تغییرات جدید ChatGPT، ازاین‌پس می‌توانید بدون داشتن حساب کاربری از این چت‌بات هوش مصنوعی استفاده کنید.
تبلیغات

OpenAI می‌گوید که ازاین‌پس برای استفاده از چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT به حساب کاربری نیاز ندارید. این تغییر صرفا شامل ChatGPT می‌شود و سایر سرویس‌های OpenAI نظیر DALL-E 3 که پولی هستند، همچنان به حساب کاربری نیاز دارند.

بر اساس بیانیه‌ی OpenAI، تغییر جدید چت جی پی تی به‌صورت تدریجی اعمال می‌شود و ممکن است از لحظه‌ی اول برای همه در دسترس نباشد. این شرکت می‌گوید: «هدف این است که هوش مصنوعی را برای تمام کسانی که درباره‌ی توانایی‌هایش کنجکاو هستند، قابل دسترس کنیم.»

از زمان آغازبه‌کار ChatGPT در پایان سال ۲۰۲۲، کاربران برای استفاده از این چت‌بات مجبور بوده‌اند که حساب کاربری OpenAI بسازند. زمان زیادی از تولد ChatGPT نگذشته بود که این سرویس به محبوبیت انفجاری رسید و حتی رکورد سریع‌ترین رشد را در بین سرویس‌های آنلاین جابه‌جا کرد.

OpenAI مدتی پس از رونمایی اولیه‌ی ChatGPT، از نسخه‌ی اشتراکی این سرویس پرده برداشت که دسترسی به مدل زبانی پیشرفته‌تر را ممکن می‌کند. به گفته‌ی استارتاپ پرحاشیه‌ی آمریکایی، قابلیت‌هایی مثل ذخیره و بررسی تاریخچه‌ی چت، اشتراک‌گذاری چت‌ها و برقراری مکالمه‌ی صوتی همچنان مشروط به داشتن حساب کاربری هستند.

هم‌اکنون بیش‌از ۱۰۰ میلیون نفر در ۱۸۵ کشور دنیا به‌صورت هفتگی از ChatGPT استفاده می‌کنند. داده‌های مؤسسه‌ی سیمیلاروب نشان می‌دهد که ChatGPT حتی با وجود محبوبیت اخیر گوگل جمنای، پربازدیدترین سایت هوش مصنوعی دنیا است و ماهانه حدود ۱٫۶ میلیارد کاربر دارد. این عدد در سال ۲۰۲۳ حدود ۱٫۸ میلیارد بود.

نسخه‌ی جدید ChatGPT که به حساب کاربری نیاز ندارد، دارای محدودیت‌های بیشتری است. OpenAI می‌گوید که نوشتن دستور متنی با محوریت «دامنه‌ی وسیعی از دسته‌بندی‌ها» مسدود شده، اما هیچ جزئیاتی درباره‌ی این دسته‌بندی‌ها ارائه نداده است. مردم حتی بدون حساب کاربری نیز می‌توانند جلو استفاده از داده‌هایشان برای آموزش مدل‌های زبانی را بگیرند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات