رهبر سابق هوش مصنوعی گوگل حالا مدیرعامل تیم Microsoft AI است

سه‌شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
مصطفی سلیمان رهبر تیم مایکروسافت AI با لباس مشکی و لبخند
مصطفی سلیمان، هم‌بنیان‌گذار تیم گوگل دیپ‌مایند و از چهره‌های سرشناس حوزه‌ی هوش مصنوعی، به مدیرعامل تیم Microsoft AI تبدیل شد.
تبلیغات

مایکروسافت یکی از بنیان‌گذاران دیپ‌مایند (کسب‌و‌کار هوش مصنوعی گوگل) را استخدام کرد. مصطفی سلیمان قرار است به مدیرعامل تیمی جدید به نام Microsoft AI تبدیل شود که مسئول سرویس‌های هوش مصنوعی مایکروسافت نظیر کوپایلت و بینگ و اج خواهد بود.

سلیمان قرار است به‌عنوان قائم‌مقام اجرایی تیم Microsoft AI نیز فعالیت کند و وارد تیم رهبری ارشد مایکروسافت شود که همه‌ی اعضایش مستقیماً به ساتیا نادلا، مدیرعامل کل شرکت، گزارش کار می‌دهند.

مصطفی سلیمان شرکت هوش مصنوعی دیپ‌مایند را در سال ۲۰۱۰ بنیان‌گذاری کرد و گوگل آن را در سال ۲۰۱۴ خرید. دیپ‌مایند پس از چندین سال همچنان تیم اصلی گوگل برای حضور در حوزه‌ی هوش مصنوعی است؛ با این‌حال سلیمان سال‌ها است که در دیپ‌مایند حضور ندارد.

او در سال ۲۰۱۹ به‌دلیل حواشی مرتبط با برخی از پروژه‌هایش، به ترک دیپ‌مایند مجبور شد. در آن زمان، وال‌استریت ژورنال گفت که گوگل و دیپ‌مایند تحقیقاتی به‌راه انداخته‌اند تا بفهمند که آیا او واقعاً کارکنان شرکت را اذیت کرده است یا نه.

سلیمان پس از ترک دیپ‌مایند مستقیماً به گوگل پیوست و به قائم‌مقام تیم مدیریت محصولات هوش مصنوعی و سیاست‌های هوش مصنوعی تبدیل شد. در سال ۲۰۲۲، او گوگل را ترک کرد و سراغ بنیان‌گذاری استارتاپ جدید Inflection AI رفت.

مایکروسافت افزون‌بر استخدام مصطفی سلیمان، قصد دارد برخی از کارمندان شرکت Inflection AI را نیز به‌خدمت بگیرد؛ ازجمله کارن سیمونیان، دیگر بنیان‌گذار Inflection AI. سیمونیان قرار است به‌عنوان دانشمند ارشد تیم Microsoft AI فعالیت کند.

دراین‌میان، کوین اسکات همچنان به‌عنوان مدیر ارشد فناوری مایکروسافت و قائم‌مقام ارشد تیم هوش مصنوعی به فعالیتش ادامه خواهد داد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات