این هوش مصنوعی با یک دلار ۴۰۰ پرونده دیوان عالی آمریکا را پردازش می‌کند

پنج‌شنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
تراشه هوش مصنوعی | AI SoC
کلود ۳ هایکو، هوش مصنوعی جدید استارتاپ آنتروپیک، می‌تواند ۴۰۰ پرونده‌ی دیوان عالی آمریکا را با یک دلار پردازش کند.
تبلیغات

آنتروپیک مدل هوش مصنوعی Claude 3 Haiku را معرفی کرد. کلود ۳ هایکو مدلی هوش مصنوعی با سرعت بالا، مقرون‌به‌صرفه و ویژگی‌های امنیتی قابل‌توجه است. این مدل برای کاربران سازمانی طراحی شده است؛ یعنی کسانی که به تجزیه‌و‌تحلیل سریع و مقرون‌به‌صرفه‌ی مجموعه‌داده‌های بزرگ نیاز دارند.

کلود ۳ هایکو با سرعت بی‌نظیر خود می‌تواند ۲۱ هزار توکن (حدود ۳۰ صفحه) در ثانیه را برای درخواست‌های زیر ۳۲ هزار توکن پردازش کند که سه برابر سریع‌تر از رقبا است. کلود ۳ هایکو اجرای هم‌زمان چندین کار را امکان‌پذیر می‌کند.

مدل قیمت‌گذاری آنتروپیک برای کلود ۳ هایکو برای حجم کاریِ سازمانی طراحی‌شده و به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا حجم زیادی از اسناد، مانند پرونده‌های فصلی، قراردادها یا پرونده‌های حقوقی را با قیمتی بسیار ارزان‌تر در مقایسه با سایر مدل‌های زبانی بزرگ تجزیه‌و‌تحلیل کنند. به عنوان مثال، کلود ۳ هایکو می‌تواند ۴۰۰ پرونده‌ی دیوان عالی یا ۲٬۵۰۰ تصویر را تنها با یک دلار آمریکا پردازش و تجزیه‌و‌تحلیل کند.

مقایسه‌ی سه مدل هوش مصنوعی کلود ۳ هایکو، چت جی‌بی‌تی ۳٫۵ و جمنای ۱٫۰ گوگل

کلود ۳ هایکو در اکثر وظایف، عملکرد بهتری نسبت به GPT-3.5 و جمنای ۱٫۰ گوگل دارد. هر سه مدل در وظایفی مانند «پرسش و پاسخ دانش‌محور» و «دانش مشترک» که شامل دسترسی و پردازش اطلاعات از دنیای واقعی است، به خوبی عمل می‌کنند.

کلود ۳ هایکو، جی‌بی‌تی ۳٫۵ و جمنای ۱٫۰ گوگل در کارهایی مانند «استدلال در سطح فارغ‌التحصیلان» و «حل مسئله‌ی ریاضی» عملکرد خوبی ندارند و به استدلال و مهارت‌های حل مسئله‌ی پیچیده‌تری نیاز دارند.

کاربران می‌توانند از طریق API آنتروپیک یا اشتراک کلود پرو در claude.ai به کلود ۳ هایکو دسترسی داشته باشند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات