توانایی اعجاب‌انگیز هوش مصنوعی جدید ادوبی در ویرایش تصاویر [تماشا کنید]

پنج‌شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
ابزار هوش مصنوعی ادوبی Project Stardust
قابلیت هوش مصنوعی Project Stardust فتوشاپ، اشیاء و افراد را در تصاویر شناسایی می‌کند و امکانات بسیار جذابی برای ویرایش آن‌ها ارائه می‌دهد.
تبلیغات

ادوبی قصد دارد هفته‌ی آینده در رویداد Adobe Max از ابزار جدید ویرایش عکس مبتنی‌بر هوش مصنوعی رونمایی کند. این ویژگی امکان اعمال تغییر روی تصاویر را بدون نیاز به مهارت قبلی در فتوشاپ ارائه می‌دهد. طبق ویدیوی تبلیغاتی این شرکت موتور Object-Aware، که با نام Project Stardust شناخته می‌شود، اشیاء و افراد را به‌طور خودکار در عکس‌ شناسایی می‌کند و سپس می‌توان آن‌ها را به‌راحتی تغییر اندازه داد یا جابه‌جا کرد. این قابلیت شبیه ویژگی Magic Eraser گوشی پیکسل ۸ گوگل است که روز گذشته معرفی شد.

پیش‌نمایش Project Stardust نشان می‌دهد چگونه اشیاء یا افراد موجود در عکس مثل چمدان به‌راحتی شناسایی می‌شوند و سپس کاربر می‌تواند هر تغییری را روی آن‌ها اعمال کند. درواقع عملکرد این ویژگی شبیه ابزار برش دستی است با این‌ تفاوت که هیچ نیازی به دخالت کاربر ندارد و به‌طور کاملاً خودکار و دقیق، سوژه‌ی مورد نظر را انتخاب می‌کند.

براساس اعلام ادوبی، Project Stardust به‌شما اجازه می‌دهد به‌جای ویرایش هر بخش تصویر در لایه‌های مجزا، سوژه‌های موردنظر را به‌طور خودکار انتخاب و تغییرات مورد نظر را در یک لایه روی آن‌ها اعمال کنید. هنگام جابه‌جایی بخش‌هایی از عکس با ابزار مذکور، پس‌زمینه‌ی آن با هوش مصنوعی به‌طور خودکار پُر می‌شود تا جلوه‌ای طبیعی داشته باشد.

ابزار هوش مصنوعی ادوبی Project Stardust
ابزار هوش مصنوعی ادوبی Project Stardust

Project Stardust ابزاری به‌نام Contextual Task Bar دارد که اوایل سال جاری برای فتوشاپ معرفی شد. این قابلیت می‌تواند مراحل بعدی را در فرایند طراحی به‌طور خودکار شناسایی کند و در نتیجه هنگام ویرایش، به‌میزان قابل‌توجهی در زمان و انرژی شما صرفه‌جویی خواهد شد.

موتور ویرایش تصویر مبتنی‌بر هوش مصنوعی جدید فتوشاپ از قابلیت‌های مشابه Firefly بهره می‌برد. به‌عنوان مثال می‌توان ناحیه‌ای از عکس را انتخاب و متن موردنظر را در کادر نواروظیفه‌ی شناور وارد کرد تا فضای انتخابی براساس دستور متنی پُر شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات