مدیرعامل AMD: بازار هوش مصنوعی در حال رشد انفجاری است

پنج‌شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۵
مطالعه 1 دقیقه
چهره خوشحال لبخند لیسا سو / Lisa Su مدیرعامل ای ام دی AMD
مدیرعامل ای‌ام‌دی می‌گوید تقاضا برای هوش مصنوعی ادامه دارد و ارزش بازار پردازنده‌های مبتنی‌بر این فناوری به ۱۵۰ میلیارد دلار خواهد رسید.
تبلیغات

دکتر لیسا سو، مدیرعامل AMD، با حضور در کنفرانس مطبوعاتی جدیدی گفت که نگاهی مثبت به آینده‌ی هوش مصنوعی دارد و از نظر او تقاضا برای پردازنده‌های مبتنی‌بر این فناوری همچنان بالا خواهد بود.

مدیرعامل AMD گفت: «اولویت اول، دوم و سوم ما، هوش مصنوعی، هوش مصنوعی و هوش مصنوعی است. در ۳۰ روز اخیر شاهد شتابِ ادامه‌دار استفاده از هوش مصنوعی در دیتاسنترها بوده‌ایم.» لیسا سو در ادامه اضافه کرد که بازار هوش مصنوعی در حال رشد انفجاری است.

بر اساس گزارش مجله‌ی Barron's، سخنان مثبت لیسا سو درباره‌ی هوش مصنوعی اهمیت زیادی دارد. مدیرعامل ای‌ام‌دی ماه گذشته در جریان برگزاری کنفرانس مالی این شرکت گفت تقاضای مشتریان برای هوش مصنوعی در یک فصل بیش‌از هفت برابر رشد کرده است. افزایش هرچه‌ بیشتر علاقه‌ به هوش مصنوعی نشان می‌دهد بازار هنوز اشباع نشده است.

لیسا سو می‌گوید ای‌ام‌دی یکی از معدود شرکت‌های دنیا است که هوش مصنوعی را به‌صورت گسترده در پردازنده و نرم‌افزارهایش استفاده می‌کند. مدیرعامل ای‌ام‌دی پیش‌بینی می‌کند که ارزش بازار پردازنده‌های هوش مصنوعی کلاس دیتاسنتر تا سال ۲۰۲۷ به ۱۵۰ میلیارد دلار برسد.

ای‌ام‌دی هوش مصنوعی را به اکثر پردازنده‌هایش تزریق کرده است. قیمت پردازنده AMD در نسل جدید کمی بالاتر رفته است و احتمالاً به‌زودی قیمت پردازنده اینتل و قیمت CPU برندهای دیگر نیز بالاتر خواهد رفت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات