قلم لمسی اپل پنسل پرو چه قابلیت‌های جدیدی دارد؟

جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۰
مطالعه 3 دقیقه
قلم اپل پنسل پرو در دست با زمینه مشکی
اپل پنسل پرو با ویژگی‌های جدیدی مثل پشتیبانی از Find My، بازخورد لرزشی و حساسیت به فشار، از هر زمان دیگری کاربردی‌تر شده است.
تبلیغات

اپل در رویداد Let Loose از نسل جدید قلم استایلوس خود با نام اپل پنسل پرو رونمایی کرد که مهم‌ترین به‌روزرسانی این محصول از زمان عرضه‌ی اپل پنسل نسل ۲ در سال ۲۰۱۸ به‌حساب می‌آید. اپل پنسل پرو قابلیت‌های جدیدی ارائه می‌دهد که کار با این محصول را از هر زمان دیگری لذت‌بخش‌تر می‌کند.

قابلیت Squeeze

یکی از قابلیت‌های جدید اپل پنسل پرو، تشخیص فشار روی بدنه‌ی آن است که با نام Squeeze شناخته می‌شود. با فشار دادن بدنه‌ی این قلم، پالتی از ابزارها ظاهر می‌شود که به شما اجازه می‌دهد کارهای مختلفی مثل تغییر ابزار، ضخامت خطوط و تغییر رنگ‌ها را انجام دهید. توسعه‌دهندگان می‌توانند عملکرد این ویژگی را در اپلیکیشن‌های خود شخصی‌سازی کنند.

قابلیت Barrel Roll

قلم اپل پنسل پرو در دست با زمینه مشکی
Apple

اپل پنسل پرو از ژیروسکوپ بهره می‌برد و با چرخاندن بدنه‌ی آن، جهت‌گیری برخی ابزارها تغییر می‌کند. قابلیت Barrel Roll، کنترل بسیار دقیق‌تری را روی ابزارهای شبیه‌ساز قلم‌مو ارائه می‌دهد و به‌بیان دیگر عملکردی مشابه کج‌کردن قلم‌موی واقعی هنگام طراحی و نوشتن دارد.

قابلیت Haptic Feedback

طبق اطلاعات سایت رسمی اپل، موتور لرزشی داخلی اپل پنسل پرو هنگام استفاده از ژست‌های مختلف، بازخورد لمسی ارائه می‌دهد. این یعنی با فشار دادن بدنه یا دوبار ضربه‌زدن، لرزش ملایمی احساس خواهید کرد.

قابلیت Find My

اپل پنسل پرو از قابلیت Find My پشتیبانی می‌کند و بنابراین می‌توانید موقعیت‌ مکانی آن را به‌همراه سایر دستگاه‌های خود، به‌طور مستقیم ازطریق اپلیکیشن Find My ردیابی کنید.

شارژ و اتصال

اپل پنسل پرو چسبیده به لبه آیپد پرو M4
Apple

اپل پنسل پرو به‌صورت مغناطیسی به لبه‌ی آیپد پرو M4 یا آیپد ایر M2 متصل می‌شود و این اتصال، امکان شارژ و جفت‌شدن خودکار را فراهم می‌کند. آیپد پرو ۲۰۲۴ درگاه مغناطیسی جدیدی دارد که به‌طور خاص برای اپل پنسل پرو طراحی شده‌ است.

سایر قابلیت‌های اپل پنسل پرو

قلم اپل پنسل پرو
Apple

اپل پنسل پرو از ویژگی‌های نسل قبلی خود ازجمله Apple Pencil Hover و Double Tap پشتیبانی می‌کند. قابلیت اول به شما اجازه می‌دهد قبل‌از ایجاد علامت، محل دقیق فرود اپل پنسل را روی نمایشگر ببینید و ویژگی دوم برای جابه‌جایی سریع بین ابزارها کاربرد دارد.

از دیگر ویژگی‌های اپل پنسل پرو می‌توان به نرخ تأخیر بسیار پایین، حساسیت به زاویه و حساسیت به فشار اشاره کرد.

دستگاه‌های سازگار با اپل پنسل پرو

اپل پنسل پرو فقط با مدل‌های جدید آیپد یعنی آیپد ایر M2 و آیپد پرو M4 که سه‌شنبه‌ی هفته‌ی اخیر معرفی شدند، سازگار است.

قیمت اپل پنسل پرو

قیمت اپل پنسل پرو مثل مدل قبلی این محصول یعنی اپل پنسل نسل دوم، ۱۲۹ دلار است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات