کیبورد مکانیکی شیشه‌ای که یک کامیپوتر کامل را در خود جا داده است

سه‌شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
صفحه کلید شیشه‌ای مکانیکی فاینال ماوس
فاینال‌ماوس از صفحه‌کلید شیشه‌ای مکانیکی جدید خود با سیستم نورپردازی RGB تعاملی رونمایی کرد.
تبلیغات

فاینال‌ماوس (FinalMouse) که در زمینه‌ی ساخت لوازم‌جانبی کامپیوترهای شخصی فعالیت دارد، از صفحه‌کلید مکانیکی منحصر‌به‌فرد جدید خود رونمایی کرد؛ محصولی که از طراحی شیشه‌ای بهره می‌برد و می‌توان قطعات داخلی آن را مشاهده کرد.

درحالی‌که بسیاری از صفحه‌کلیدهای امروزی از نورپردازی RGB برای بهبود جنبه‌های زیبایی‌شناسی بهره می‌برند، اما کیبورد جدید فاینال‌ماوس از پوسته‌های تعاملی مبتنی‌بر موتور Unreal Engine 5 استفاده می‌کند. آنریل اینجین یکی از موتورهای گرافیکی محبوب برای ساخت بازی‌های رایانه‌ای است.

صفحه کلید شیشه‌ای مکانیکی فاینال ماوس

در بخش پایینی صفحه‌کلید خاص فاینال‌ماوس یک صفحه‌نمایش تعبیه شده است که صحنه‌های پوسته‌های تعاملی آن را نشان می‌دهد. به‌عنوان مثال یکی از این پوسته‌ها، ماهی‌هایی را درحال شنا کردن نمایش می‌دهد و اگر دراین شرایط کلیدی را فشار دهید از دید شما خارج خواهد شد. سایر پوسته‌های تعاملی این محصول شامل شکستن یخ، چشم سائورون، شیر درحال غذاخوردن، کهکشان، ابر، انفجار سفیه‌ی فضایی، شکوفه‌های گیلاس و غیره می‌شود.

براساس گزارش دیجیتال‌ترندز، فاینال‌ماوس هنوز جزئیات مربوط به مشخصات کیبورد جدید خود ازجمله ابعاد دقیق، سطح روشنایی یا نرخ‌نوسازی نمایشگر آن را اعلام نکرده است.

فاینال‌ماوس می‌گوید کیبورد شیشه‌ای آن از پردازنده‌ی مرکزی و گرافیکی داخلی بهره می‌برد و بنابراین از منابع سیستمی که به آن متصل است استفاده نخواهد کرد.

صفحه کلید شیشه‌ای مکانیکی فاینال ماوس

همچنین انتظار می‌رود هنرمندان با استفاده از اپلیکیشن The Freethinker Portal فاینال‌ماوس، پوسته‌های جدیدی برای آن بسازند و حتی از آن درآمد کسب کنند. جزئیات کمی درمورد این برنامه ارائه شده است و درحال‌حاضر فقط می‌دانیم برای دسترسی به طرح‌ها و دانلود آن‌ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت. صفحه‌کلید مرکزی قابلیت ذخیره‌سازی حداکثر سه‌طرح را دارد که می‌توان ازطریق یک سوئیچ اختصاصی بین آن‌ها جابه‌جا شد. البته مجبور نیستید همیشه انیمیشن‌ها را روشن نگه‌دارید. کیبورد مذکور همچنین دکمه‌ای برای روشن‌ و خاموش کردن این جلوه‌ها درنظر گرفته است.

مواد شیشه‌ای استفاده شده در صفحه‌کلید فاینال‌ماوس، روی شاسی آلومینیومی آن قرار گرفته‌اند و شرکت سازنده اعلام کرده است خریداران نباید نگران دوام این محصول باشند.

صفحه‌کلید جدید فاینال‌ماوس همچنین صدای تایپ منحصربه‌فردی دارد. این کیبورد از سوئیچ‌های سیاه رنگ خطی Gateron بهره می‌برد که دامنه‌ی حرکت آن‌ها ۴ میلی‌متر است و با نیروی ۶۰ گرم کار می‌کنند. این محصول اوایل سال ۲۰۲۳ با برچسب قیمت ۳۵۰ دلاری روانه‌ی بازار خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات