ماوس‌های گیمینگ Razer Naga V2 با پنل ۱۲ دکمه‌ای و غلتک جدید رونمایی شدند

جمعه ۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۰
مطالعه 3 دقیقه
ریزر دو ماوس جدید معرفی کرده است که دکمه‌های پرتعدادی دارند و از حسگری با دقت بالا استفاده می‌کنند. یکی از این ماوس‌ها شارژی و دیگری مبتنی‌بر باتری قلمی است.
تبلیغات

ریزر که با ماوس‌های سری Naga توجه علاقه‌مندان به بازی‌های MMO را جلب کرده بود، مدل‌های جدید این خانواده از ماوس‌ها را رونمایی کرده است. Razer Naga V2 Hyperspeed و Razer Naga V2 Pro طراحی مشابه مدل‌های قبل دارند اما در بخش سخت‌افزار یک‌سری تغییرات جالب به خود دیده‌اند.

ماوس ریزر Razer Naga V2 Hyperspeed از نمای جلو رندر

براساس گزارش ورج، ماوس ۱۰۰ دلاری Razer Naga V2 Hyperspeed که ارزان‌تر از مدل دیگر است همچون نسل قبل ۱۲ دکمه‌ی کوچک در زیر انگشت شست قرار می‌دهد، اما دو دکمه‌ی جدید اضافی نیز دارد که در گوشه‌ی سمت چپ قرار گرفته‌اند، جایی که توسط انگشت اشاره‌ی دست راست قابل دسترس باشند. چنین دکمه‌هایی را پیش‌تر در ماوس Razer DeathAdder V2 X دیده بودیم. البته ماوس جدید ریزر برخلاف مدل X پنل کناریِ قابل‌تعویض ندارد.

ماوس ریزر Razer Naga V2 Hyperspeed در دست

مدل دوم ماوس‌های جدید ریزر یعنی Razer Naga V2 Pro که برچسب قیمت ۱۸۰ دلار را یدک می‌کشد مجهز به پنل کناری قابل‌تعویض است. کاربر می‌تواند بین پنل‌هایی که دارای دو، ۶ یا ۱۲ دکمه‌ی کوچک هستند یکی را انتخاب کند. این پنل‌ها با بازی‌های مختلف سازگارند. مثلاً وقتی در حال تجربه‌ی Apex Legends هستید پنل ۱۲ دکمه‌ای کاربرد زیادی پیدا نمی‌کند، اما این پنل مخصوص بازی‌های MMO نظیر World of Warcraft است.

ماوس ریزر Razer Naga V2 Pro با پنل قابل تعویض

در کمال تعجب ماوس ۱۸۰ دلاری V2 Pro با وجود بهره‌مندی از پنل کناریِ قابل‌تعویض، از دو دکمه‌ی کنار کلیک چپ که در ماوس ۱۰۰ دلاری V2 Hyperspeed از آن‌ها استفاده شده است بهره نمی‌گیرد.

ریزر می‌گوید ماوس V2 Pro مجهز به نسخه‌ی جدیدی از غلتک HyperScroll است که اولین بار آن را در ماوس Razer Basilisk V2 دیده بودیم. کاربر در صورت تمایل می‌تواند ازطریق نرم‌افزار Synapse سرعت اسکرول را تغییر دهد.

ماوس ریزر Razer Naga V2 Pro در دست روی ماوس پد

هر دو ماوس جدید ریزر از بلوتوث و اتصال ۲٫۴ گیگاهرتزی پشتیبانی می‌کنند. مدل V2 Hyperspeed برخلاف مدل دیگر باتری قابل شارژ ندارد و همچون DeathAdder V2 X از باتری قلمی (AA) استفاده می‌کند. ماوس V2 Pro ازطریق درگاه USB-C شارژ می‌شود و با سیستم شارژ بی‌سیم جدید ریزر که با ماوس Razer Basilisk V3 Pro معرفی شد نیز سازگاری دارد.

ماوس‌های V2 Hyperspeed و V2 Pro از حسگر اپتیکال با دقت ۳۰٬۰۰۰DPI استفاده می‌کنند و نرخ نمونه‌برداری ۱٬۰۰۰ هرتز دارند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات