ماوس لاجیتک MX Master 3 با قابلیت‌های حرفه‌ای معرفی شد

ماوس لاجیتک MX Master 3 با قابلیت‌های حرفه‌ای معرفی شد

لاجیتک از جدیدترین محصولات خود در بازار ماوس و کیبورد رونمایی کرد که امکانات بسیار حرفه‌ای و گوناگونی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

لاجیتک جدیدترین و حرفه‌ای‌ترین محصولات خود را در بازار ماوس و کیبورد معرفی کرد. محصول جدید به‌نام MX Master 3 معرفی شد که طبق ادعای شرکت سازنده دقت و سرعت بالا را در عملکرد به انواع کاربران عرضه می‌کند. کاربران هدف لاجیتک از برنامه‌نویس‌ها تا طراحان گرافیک را شامل می‌شود. به‌علاوه ترکیب کیبورد و ماوس جدید نشان از هماهنگی بالا در آن‌ها دارد. کیبورد MX Keys علاوه بر راحتی عملکرد در دکمه‌ها، ارگونومی کلی کامل و نورپردازی حرفه‌ای هم دارد.

ماوس MX Master 3

لاجیتک در جدیدترین عضو خانواده‌ی ماوس‌های خود، بالاترین امکانات و کیفیت را لحاظ کرده است. MX Master 3 را می‌توان حرفه‌ای‌ترین محصول شرکت در خانواده‌ی مذکور دانست که خصوصا در قابلیت‌های اسکرول، سرعت و عملکرد روانی را ارائه می‌کند. بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که با استفاده از اسکرول این ماوس می‌توان چند هزار خط را با یک گردش سریع مرور کرد. قابلیتی که قطعا در مواقع جست‌وجو برای خط مشخصی از برنامه، برای برنامه‌نویس‌ها کاربرد خواهد داشت.

قطعه‌ی اسکرول ماوس جدید لاجیتک از فولاد سوئیسی ساخته شده است و نسبت به نسل‌های قبلی ۹۰ درصد سرعت بیشتر ارائه می‌کند. آهنرباهای داخلی آن نیز به‌خوبی طراحی شده‌اند تا هرگونه صدا و اصطکاک را به حداقل برسانند. دراین‌میان کاربرانی که به‌دنبال تجربه‌ی آشناتری باشند، می‌توانند با فعال کردن یک گزینه، کمی حس اصطکاک را به چرخ داخلی ماوس اضافه کنند. لاجیتک در محصول جدید خود از حسگر با دقت بالای چهار هزار DPI استفاده می‌کند که حتی روی شیشه هم دقت بالایی به کاربر ارائه خواهد کرد.

قطعه‌ی اسکرول زیر انگشت شست در محصول جدید لاجیتک بزرگ‌تر از همیشه طراحی شده است. در این قطعه هم از فولاد ضد زنگ استفاده می‌شود که البته تأثیر منفی زیادی روی وزن کلی گجت ندارد. ماوس MX Master 3 در مجموع ۱۴۱ گرم وزن دارد.

ماوس و کیبورد لاجیتک

دکمه‌های اضافی متعددی در ماوس لاجیتک تعبیه شده‌اند. دکمه‌های حرکت به جلو و عقب در مکان مناسب با دسترسی سریع قرار گرفته‌اند. به‌علاوه یک دکمه‌ی مخفی برای انگشت شست هم در نظر گرفته شد که برای عملیات ناوبری همچون حرکت بین صفحه‌ها و برنامه‌ها یا بزرگ‌نمایی، کاربرد زیادی دارد. شرکت سازنده همچنین محصول خود را برای برخی اپلیکیشن‌های پرکاربرد همچون فتوشاپ و مایکروسافت اکسل بهینه‌سازی کرده است. البته شخصی‌سازی قابلیت برای اپلیکیشن‌های مذکور قابل انجام خواهد بود.

ماوس جدید لاجیتک با پورت USB-C شارژ می‌شود و تا ۷۰ روز عمر باتری را به کاربر ارائه می‌کند. به‌علاوه تنها با یک دقیقه شارژ می‌توان تا سه ساعت از ماوس استفاده کرد.

کیبورد MX Keys

همان‌طور که گفته شد لاجیتک در کنار ماوس جدید از یک کیبورد نیز به‌نام MX Keys رونمایی کرد. شرکت سازنده ادعا می‌کند محصول جدید «برای هماهنگی هرچه بیشتر با انگشتان کاربر» و «تایپ بسیار سریع و روان» طراحی شده است. این کیبورد از نورپردازی پس‌زمینه بهره می‌برد که امکان تایپ کردن را در نور کم یا تاریکی مطلق به کاربر می‌دهد. به‌علاوه حسگر مجاورت برای تشخیص نزدیک شدن کاربر و حسگر نور برای تشخیص نور محیط و بهینه‌سازی مصرف انرژی در کیبورد جدید لاجیتک قرار دارد.

ماوس و کیبورد لاجیتک

کاربر با یک بار شارژ کردن کیبورد MX Keys در صورت روشن بودن قابلیت نور پس‌زمینه تا ۱۰ روز شارژ دریافت می‌کند. با خاموش کردن این قابلیت می‌توان عمر باتری را به پنج ماه افزایش داد. برای شارژ کردن کیبورد نیز از پورت USB-C استفاده می‌شود. لاجیتک در کیبورد نیز امکانات شخصی‌سازی عملکرد دکمه‌ها و قابلیت‌های دیگر را قرار داده است. از جزئیات دیگر می‌توان به وزن ۸۱۰ گرمی و صفحه‌ی فلزی برای افزایش پایداری موقعیت کیبورد اشاره کرد. همچنین یک فوم حافظه برای استراحت کف دست در این کیبورد قرار دارد که تجربه‌‌ی مناسبی را در استفاده‌ی طولانی‌مدت ایجاد می‌کند.

ماوس و کیبورد جدید لاجیتک با سیستم‌عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس هماهنگ هستند. به‌علاوه با استفاده از سرویس Flow شرکت سازنده می‌توان با این تجهیزات در چند پلتفرم کار کرده و انواع فایل، تصویر و سند را منتقل کرد. فروش محصولات جدید لاجیتک از انتهای ماه جاری شروع می‌شود. ماوس و کیبورد جدید لاجیتک هرکدام با قیمت ۹۹/۹۹ دلار فروش می‌روند. البته نسخه‌ا‌ی از کیبورد مجهز به فوم استراحتی دست، برچسب قیمتی ۱۰۹/۹۹ دلار خواهد داشت.

منبع techradar
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده