پد شارژ بی‌سیم AirPower فصل نخست ۲۰۱۹ به بازار عرضه می‌شود

پد شارژ بی‌سیم AirPower فصل نخست ۲۰۱۹ به بازار عرضه می‌شود

پد شارژ بی‌سیم AirPower در سال ۲۰۱۸ میلادی به بازار عرضه نشد؛ اما ممکن است به‌طور کامل از سبد محصولات اپل حذف نشده باشد.

سال نو میلادی هم فرا رسید و اپل نتوانست به وعده‌ی خود عمل کند. با آنکه انتظار می‌رفت پد شارژ بی‌سیم AirPower در سال ۲۰۱۸ میلادی به بازار عرضه شود، ولی این اتفاق نیفتاد.

اپل برای نخستین‌بار در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷، در آمفی‌تئاتر استیو جابز بعد از معرفی آیفون ۱۰، پد شارژ بی‌سیم AirPower را معرفی کرد و مدعی شد که قصد دارد پد شارژ بی‌سیم جدید را در سال ۲۰۱۸ میلادی به بازار عرضه کند، البته کوپرتینونشین‌ها تاریخ دقیقی برای عرضه‌ی محصول خود اعلام نکردند. در بیانیه‌ی مطبوعاتی این شرکت چنین آمده بود: 

پد شارژ بی‌سیم AirPower در سال ۲۰۱۸ در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت و کاربران گوشی‌های هوشمند آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون ۱۰ می‌توانند به‌صورت همزمان سه دستگاه را با کمک آن شارژ کنند. همچنین کاربران اپل واچ سری ۳ و  ایرپاد هم می‌توانند از این محصول جدید اپل برای شارژ دستگاه‌های خود بهره ببرند. 

Apple AirPower

سال ۲۰۱۸ میلادی به پایان رسید و اپل در طی ماه‌های گذشته، اظهارنظر دیگری درباره‌ی AirPower ارائه نکرد. پس از رویداد سپتامبر ۲۰۱۸، اپل به‌استثناء چند اشاره‌ی کوتاه، تمام اطلاعات مربوط به ایرپاور را از روی وب‌سایت خود حذف کرد.

نام AirPower در راهنمای کاربری آیفون XS، آیفون XS Max، آیفون XR و همچنین در صفحه‌ی مشخصات فنی اپل واچ سری ۳ و برخی از فهرست‌های  مربوط‌به استخدام شغلی اخیر اپل ذکر شده است. در عین حال، اپل اخیرا چندین پتنت مرتبط با AirPower ثبت کرده است. به‌رغم به پایان رسیدن زمانی‌که اپل وعده داده بود پد شارژر جدید خود را به بازار عرض می‌کند، هنوز امید آن وجود دارد که این محصول در آینده به بازار عرضه شود. 

سانی دیکسون، یکی از منابعی که در گذشته اخبار فاش‌شده را منتشر می‌کرد، معتقد است که AirPower اپل با برخی مشکلات فنی از جمله گرم‌شدن بیش از حد مواجه شده است. چند روز پیش استیو تروتون-اسمیت یکی از توسعه‌دهندگان اپل اعلام کرد که شنیده است اپل بر مشکلات فنی غلبه کرده و امید آن می‌رود که به‌زودی شاهد عرضه‌ی پد شارژ بی‌سیم AirPower باشیم. 

پد شارژ بی‌سیم AirPower چه زمان به بازار می‌آید؟ شنیده‌ام که اپل در نهایت مشکلات فنی این پد را برطرف کرده است. در نتیجه اگر این حرف صحت داشته باشد، اپل می‌تواند هر زمان که بخواهد AirPower را به بازار عرضه کند. آیا امید آن می‌رود که AirPower در کنار کیس باتری هوشمند آیفون XS معرفی شود؟

استیو تروتون-اسمیت، دسامبر ۲۰۱۸

اواخر ماه اکتبر، مینگ‌ چی‌کو، تحلیل‌گر نام‌آشنا طی یادداشتی اعلام کرد که احتمالا اپل، AirPower را در اواخر فصل چهارم ۲۰۱۸ میلادی یا فصل اول ۲۰۱۹ میلادی معرفی خواهد کرد و در نتیجه شاهد عرضه‌ی آن در اواخر ماه مارس در بازار خواهیم بود. 

یکی از دلایلی که باعث شده است اپل هنوز کیس جدید شارژ بی‌سیم ایرپاد را معرفی نکند، به‌احتمال زیاد به موضوع عرضه یا توقف تولیدش مربوط می‌شود. این کیس شارژر هم‌اکنون به‌صورت «ناموجود» در فهرست محصولات اپل قرار گرفته است. مینگ‌ چی‌کو معتقد است که این احتمال وجود دارد که AirPower به‌همراه کیس شارژر بی‌سیم در فصل اول ۲۰۱۹ به بازار عرضه شوند. درنهایت باید صبر کنیم ببینیم  اپل چه تصمیمی خواهد گرفت. 

منبع macrumors
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده