مایکروسافت وب‌کم‌های جدیدی را برای ایکس باکس وان و ویندوز 10 تولید می‌کند

مایکروسافت وب‌کم‌های جدیدی را برای ایکس باکس وان و ویندوز 10 تولید می‌کند

براساس شایعه‌های اخیر، مایکروسافت قصد دارد در سال ۲۰۱۹ وب‌کم‌های جدیدی را برای کنسول بازی ایکس باکس وان و سیستم‌عامل ویندوز 10 تولید کند.

ظاهرا مایکروسافت قصد دارد در آینده‌ای نزدیک به‌صورت رسمی از وب‌کم‌های جدیدی برای ایکس‌باکس وان و ویندوز ۱۰ پرده بردارد. آنطور که وب‌سایت Thurrott در گزارشش مدعی شده، یکی از این وب‌کم‌ها امکان پشتیبانی از سیستم تشخیص چهره‌ی ویندوز هلو را برای تمامی رایانه‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ فراهم می‌سازد.

از طرفی، وب‌کم دیگری به‌طور ویژه برای کنسول بازی Xbox One طراحی شده است و عملکردی شبیه به کینکت دارد؛ کاربران ایکس ‌باکس وان خواهند توانست به‌لطف بهره‌مندی از وب‌کم‌ جدید ردموندی‌ها،‌ با حرکت در جلوی دوربین، در کنسول خود Sign In کنند. گفته می‌شود که این ویژگی و ویژگی‌های مشابه برای چندین حساب کاربری و همچنین اعضای خانواده قابل‌استفاده خواهند بود.

پانوس پانای اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی در گفت‌و‌گویی با وب‌سایت ورج اعلام کرده بود که مایکروسافت در پی آن است تا در آینده به تولید وب‌کم‌هایی از برند سرفیس بپردازد: «به دوربین قرارگرفته روی سرفیس هاب ۲ نگاه کنید؛ توجه کنید که این یک دوربین مبتنی بر درگاه USB-C است. این ایده که بخواهیم امکان کار با یک دوربین مجزای باکیفیت را برای کاربران فراهم کنیم، احتمالا قطعی به‌نظر می‌رسد.»

مایکروسافت پیش‌تر اعلام کرده است که قصد دارد در سال ۲۰۱۹، سرفیس هاب ۲ اس را روانه‌ی بازار کند. اگر این شرکت، دوربین USB-C سرفیس هاب ۲ را به‌صورت جداگانه روانه‌ی بازار کند، چنین دوربینی را می‌توان در تمامی رایانه‌های مجهز به ویندوز ۱۰ مورداستفاده قرار داد. مایکروسافت تا الان دوربین اختصاصی خود را برای همگام‌سازی با ویندوز هلو عرضه نکرده است و کاربران رایانه‌های شخصی تاکنون مجبور بوده‌اند برای کار با این ویژگی به‌سراغ دوربین‌های ساخته‌شده توسط برندهای دیگر نظیر کریتیو، ریزر و لاجیتک بروند.

نظر شما در این مورد چیست؟ 

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده