تعداد مشارکت‌کنندگان به ویدیوکنفرانس‌ها در مایکروسافت تیمز به ۲۰ هزار نفر افزایش یافت

 مایکروسافت باتوجه‌به نیازها و درخواست‌های کاربران اپلیکیشن مایکروسافت تیمز، امکان برگزاری کنفرانس ویدیویی با حضور حداکثر ۲۰،۰۰۰ نفر شرکت‌کننده را فراهم کرد.

باید گفت مایکروسافت تیمز یکی از اپلیکیشن‌های محبوب حوزه‌ی کسب‌وکار است که نه‌تنها وظایف اپلیکیشن پیام‌رسان را به خوبی ایفا می‌کند؛ بلکه قابلیت‌های گسترده‌ای ازجمله امکان برگزاری کنفرانس‌های ویدئویی را نیز دارد. قابلیت برگزاری کنفرانس ویدئویی که در مایکروسافت تیمز به‌نام میتینگ شناخته می‌شود، درواقع، فرصتی فراهم کرده است که کاربران این سرویس بتوانند در چت ویدئویی با یکدیگر گفت‌وگو کنند.

امکانات گسترده‌ی قابلیت میتینگ باعث شده از آن در زمینه‌های مختلف مانند آموزش، کسب‌وکار، برگزاری سمینار و... استفاده شود. بااین‌حال، مایکروسافت تیمز نیز مانند هر اپلیکیشن دیگری محدودیت‌هایی دارد که البته ردموندی‌ها در تلاش هستند این محدودیت‌ها کمتر احساس شوند. با انتشار پست بلاگی، غول نرم‌افزاری اعلام کرده است که از‌این‌پس تعداد مشارکت‌کنندگان در کنفرانس‌های ویدئویی می‌تواند به حداکثر ۲۰،۰۰۰ نفر نیز برسد.

 چنین آماری به تعداد افرادی مربوط می‌شود که درواقع، بیننده‌ی گفت‌وگوی اعضای اصلی کنفرانس ویدئویی هستند و حق مشارکت در گفت‌وگو را ندارند. بااین‌حال، تعداد افرادی که در گفت‌وگوی ویدئویی تعامل خواهند کرد، می‌تواند به ۱،۰۰۰ نفر نیز برسد. در بلاگ منتشرشده‌ی مهندسان مایکروسافت ذکر شده است:

با مشتریان و کارکنان و شرکای خود در ارتباط باقی بمانید. زمانی‌که ویژگی‌های مایکروسافت تیمز را طراحی می‌کردیم، تمرکزمان روی تجربه‌ی هرچه بهترتان از کنفرانس‌های ویدئویی بود؛ به‌نحوی که هرچه تعداد مشارکت‌کنندگان افزایش یابد، کاربران همچنان بتوانند گفت‌وگوها و پرسش‌وپاسخ‌ها بشنوند. در همین زمینه، تعداد مشارکت‌کنندگان تعاملی در گفت‌وگوهای ویدئویی را به ۱،۰۰۰ نفر افزایش دادیم و امکان مشارکت افراد بیشتری به‌عنوان تماشاگر گفت‌وگوها را فراهم ساختیم.

ماه ژوئیه، ردموندی‌ها از افزایش تعداد مشارکت‌کنندگان در گفت‌وگوهای ویدئویی مایکروسافت تیمز خبر دادند و حال به‌نظر می‌رسد وعده‌های غول نرم‌افزاری محقق شده است. به‌دلیل اینکه بیماری کرونا همچنان خطرآفرین است، بسیاری از کسب‌وکارها همچنان از نیروهای خود می‌خواهند به‌صورت دورکاری به فعالیتشان ادامه دهند. همین امر نیز گاهی اوقات سبب می‌شود نیاز به برگزاری گفت‌وگوی ویدئویی با ظرفیت مشارکت‌کنندگان بالا به‌وجود آید.

توسعه‌دهندگان مایکروسافت تیمز قول امکانات دیگری را نیز داده‌اند که گویا در ماه‌های آینده برای اپلیکیشن محبوب تیمز عرضه می‌شود. یکی از این ویژگی‌ها امکان ایجاد لابی برای هر برند است؛ به‌گونه‌ای که کاربر امکان افزودن لوگو خود به‌عنوان پس‌زمینه برای لابی را خواهد داشت.

ردموندی‌ها معتقدند چنین ویژگی‌هایی به حرفه‌ای‌ترشدن و سازمان‌یافته‌ترشدن استفاده‌ی کاربران از مایکروسافت تیمز ختم خواهد شد. ازآنجاکه توجه به فعالیت دورکاری نیز در حال گسترش است، طبیعتا استفاده از چنین ویژگی‌هایی در تیمز می‌تواند برای ایجاد محیط دورکاری حرفه‌ای کمک فراوانی کند.


منبع windowscentral

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید