سامسونگ هم برای نام‌گذاری گلکسی بادز لایو از عبارت Beans استفاده می‌کند

وب‌سایت iFixit نتیجه‌ی کالبدشکافی هدفون‌های تمام‌بی‌سیم گلکسی بادز لایو را منتشر کرد که نشان می‌دهد شرکت سازنده‌ هم از عبارت لوبیا برای توصیف آن‌ها استفاده می‌کند.

نتیجه‌ی کالبدشکافی هدفون‌های تمام‌بی‌سیم سامسونگ گلکسی بادز لایو در iFixit منتشر شد. این هدست‌ها طراحی شبیه به لوبیا دارند و نکته‌ی جالب‌توجه اینکه ظاهرا شرکت سازنده هم از عبارت Bean برای توصیف آن‌ها استفاده می‌کند. نتیجه‌ی کالبدشکافی iFixit نشان می‌دهد سامسونگ روی هریک از گوشی‌ها عبارت bean را حک کرده است تا نامی متناسب با شکل ظاهری استفاده کرده باشد.

کارشناسان iFixit، گلکسی بادز لایو را ازلحاظ تعمیرپذیری هم بررسی کردند. آن‌ها اعتقاد دارند محصول سامسونگ بهتر از رقبایی همچون اپل ایرپادز پرو قابل باز و تعمیر شدن هستند. آن‌ها گلکسی بادز لایو را در دسته‌ی آسان‌ترین هدفون‌های تمام‌بی‌سیم ازلحاظ تعمیرپذیری قرار می‌دهند. همان‌طور که در تصاویر منتشرشده می‌بینید، سامسونگ برای نام‌گذاری قطعات روی سیم اتصالی بخش‌های مجزای هدفون، از عبارت‌های bean left و bean right استفاده کرده است.

کالبدشکافی گلکسی بادز لایو

در بخش دیگری از گزارش کالبدشکافی iFixit به باتری گلکسی بادز لایو اشاره می‌شود. کارشناسان می‌گویند باتری مورد استفاده در هدفون‌ها ازنوع استاندارد است و به‌راحتی می‌توان آن را تعویض کرد. البته برای تعویض باتری باید درایور چسبیده شده به آن را با دقت بالایی جدا کنید. گلکسی بادز لایو از باتری لیتیم یونی 3.7v CP1254 بهره می‌برد که در دسته‌ی باتری‌های دکمه‌ای قرار می‌گیرد. با وجود آسان بودن تعویض باتری، نوع مخصوص آن به‌راحتی پیدا نمی‌شود و احتمالا تعمیرکاران در تعویض قطعه‌های معیوب با چالش روبه‌رو خواهند شد.

کالبدشکافی کیس شارژ هدست‌های تمام‌بی‌سیم گلکسی بادز لایو، اطلاعاتی از باتری اصلی را دراختیار کارشناسان قرار داد. این کیس از باتری ۱/۸۱ وات‌ساعت بهره می‌برد که طبق ادعای iFixit، ابعادی بزرگ‌تر از باتری‌های موجود در کیس گلکسی بادز و بادز پلاس دارد. به همین دلیل سامسونگ برای کیس هدست‌های تمام‌بی‌سیم جدید خود، ادعای شارژدهی بالاتر را مطرح می‌کند. سامسونگ در محتوای بازاریابی گلکسی بادز لایو ادعا کرده بود که این هدست‌ها در زمان شارژ بودن دو گوشی و شارژ کامل کیس، تا ۲۹ ساعت شارژدهی را به کاربر ارائه می‌کنند. در مقام مقایسه، این آمار برای گلکسی بادز حدود ۱۳ ساعت و برای گلکسی بادز پلاس حدود ۲۲ ساعت عنوان می‌شود.

در پایان گزارش iFixit، امتیاز هشت از ۱۰ برای تعمیرپذیری Galaxy Buds Live ثبت شد. تعمیرپذیری نسل‌های قبلی هدست‌های تمام‌بی‌سیم سامسونگ نیز همیشه امتیازهای بالایی از iFixit دریافت کرده‌اند.


منبع theverge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید