به دنبال اعلام دنیاگیری بیماری کووید ۱۹، ارزش سهام بورس‌های آسیایی سقوط کرد

پس از اعلام دنیاگیری بیماری کووید ۱۹ و وضع ممنوعیت ۳۰ روزه‌ی سفر به ایالات متحده، سهام بازارهای اوراق بهادار آسیایی، سقوط بی‌سابقه‌ای را تجربه کردند.

پس از آن‌که سازمان بهداشت جهانی رسما دنیاگیری کووید ۱۹، بیماری ناشی از ویروس کرونا را اعلام کرد، شاخص سهام در بازارهای بورس آمریکا روند نزولی پیدا کردند. در همین‌حال، در آسیا نیز تقریبا تمامی شاخص‌های اصلی سهام با کاهش معاملات روبه‌رو بودند و شاخص دائو آسیا (Asia Dow) تا اواسط روز، ۴ درصد سقوط را تجربه کرد.

معاملات صبحگاهی در بازارهای آسیای شرقی تازمانی در جریان بود که رئیس‌جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ، برای کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا ممنوعیتی ۳۰ روزه را جهت سفر به ایالات متحده وضع کرد. در ژاپن، شاخص سهام بازار نیکی ۲۲۵ تا اواخر بعد از ظهر، ۳٫۶ درصد افت کرد. شاخص نیکی جزدک (Nikkei Jasdaq) نیز که به‌عنوان شاخصی برای شرکت‌های کوچک و استارتاپ‌ها درنظر گرفته می‌شود، ۳٫۴ درصد سقوط کرد. هر دو شاخص بعد از ظهر همان روز، اندکی از ارزششان را بازیافتند.

بورس اوراق بهادار هنگ‌کنگ تا اوایل ظهر، ۳٫۴ درصد از ارزش خود را از دست داد ور درهمین‌حال، شاخص مرکب بورس شانگهای٫ ۱٫۶ درصد کاهش را تجربه کرد. شاخص FTSE Straits Times سنگاپور  و شاخص بورس TSEC تایوان، به‌ترتیب ۳٫۷ و ۴ درصد سقوط کردند. ارزش سهام بورس Sensex هند نیز تا پایان معاملات صبحگاهی، ۶٫۸ درصد از ارزش خود از دست داد.


منبع techcrunch

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید