ویندوز Core OS دومین‌بار در گیک‌بنچ مشاهده شد

دیده‌شدن سیستم‌عامل ویندوز Core OS برای دومین‌بار در سایت گیک‌بنچ، بر شایعات گذشته مبنی‌بر رونمایی سرفیس جدید مایکروسافت با نام رمز قنطورس (Centaurus) در رویداد ۱۰ مهر جامه‌ی عمل می‌پوشاند.

امروزه پیش‌بینی‌های بسیاری ویندوز Core OS را سیستم‌عاملی برای دستگاه‌های نسل بعدی مایکروسافت مانند سرفیس‌هاب و هولولنز و دستگاه تاشو با دو صفحه‌نمایش می‌دانند.

طبق شایعات اخیر، مایکروسافت قصد دارد در رویداد دوم اکتبر (دهم مهر) درباره‌ی دستگاه تاشو با دو صفحه‌نمایش با اسم رمز «قنطورس» (Centaurus) صحبت کند.

چند روز قبل، سیستم‌عامل ویندوز Core که روی ماشین مجازی کار می‌کرد، در سایت گیک‌بنچ مشاهده شد و این شایعه را قوت بخشید.

سنتروس / Centaurus

ویندوز Core OS دومین‌‌بار است که در وب‌سایت گیک‌بنچ مشاهده می‌شود. با‌این‌حال، اکنون فهرست گیک‌بنچ اطلاعات دیگری نیز دراختیار ما قرار می‌دهد. براساس اطلاعات این وب‌سایت، ویندوز Core OS روی پردازنده ناشناخته‌ی پنج‌هسته‌ای اینتل اجرا شده است. همچنین، طبق گفته‌ی یکی از کاربران توییتر به‌نام InstLatX64، این پردازنده ممکن است از سری لیک‌فیلد (Lakefield) اینتل باشد؛ پردازنده‌ای ۱۰ نانومتری که مبتنی‌بر طراحی هیبریدی است.

 لیک‌فیلد پاسخ اینتل به پردازنده‌ی اسنپدراگون 8cx است

پردازنده‌ی لیک‌فیلد اینتل برای دستگاه‌های کوچک‌تر طراحی شده است و تمرکز آن بر صرفه‌جویی در فضا و قدرت و کارایی است. اینتل ادعا می‌کند طول عمر دستگاه‌های مجهز به این پردازنده حداکثر ۲۵ ساعت است.

آخرین فهرست گیک‌بنچ دلیل محکمی برای استفاده از این پردازنده‌ی کم‌مصرف در دستگاه مرموز مایکروسافت است.

منبع mspoweruser

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید