بایک به دومین سهام دار بزرگ چینی دایملر تبدیل شد

شرکت چینی بایک با خرید ۵ درصد از سهام دایملر، پس از جیلی، به‌دومین سهام‌دار بزرگ چینی شرکت آلمانی تبدیل شد.

بایک (BAIC) که شرکت همکار دایملر در چین محسوب می‌شود، به‌تازگی بخش قابل توجهی از سهام این شرکت را خریداری کرده است. همان‌طور که پیش‌تر هم اخباری مبنی بر علاقه‌ی بایک برای خرید سهام دایملر منتشر شده بود، اکنون این شرکت ۵ درصد از سهام دایملر را خریداری‌کرده است. شرکت مادر مرسدس بنز هم از این موضوع استقبال‌کرده است.

بایک- دایملر / BAIC DAILMER

اولا کالنیوس، رئیس هیات مدیره دایملر و مسئول بخش خودروهای مرسدس بنز، می‌گوید:

بسیار خرسند هستیم که شریک دیرینه‌ی ما هم‌اکنون به یک سرمایه‌گذار بلند‌مدت در دایملر تبدیل‌شده است. این مسئله موجب تقویت همکاری ما می‌شود و نشانه‌ای است در اعتماد به استراتژی ما و ظرفیت بالا برای همکاری در آینده. بازار چین یکی از ستون‌های اصلی موفقیت ما محسوب می‌شود و نه‌تنها در بخش فروش، بلکه از نظر توسعه محصولات و تولید هم برای ما پراهمیت است.

بایک- دایملر / BAIC DAILMER

شریک تجاری چینی دایملر هم اعلام‌کرده که خرید سهام این شرکت، همکاری بین دو شرکت را بیشتر می‌کند. هی ژو، مدیرعامل شرکت بایک اظهار داشت:

این قدم، همکاری و حمایت ما با استراتژی و مدیریت دایملر را قدرت می‌بخشد.

بایک- دایملر / BAIC DAILMER

همکاری دایملر و بایک از سال ۲۰۰۳ در چین با احداث گروه مشترک آغاز‌ شده است. از آن زمان تاکنون، دو شرکت در بحث تولید، تحقیق، توسعه و فروش خودروهای شهری، ون‌ها و کامیون‌ها باهم همکاری داشته‌اند. در سال ۲۰۱۳، شرکت دایملر همکاری خود با بایک را گسترش داد و ۹.۵۵ درصد سهام این شرکت بزرگ چینی را خریداری کرد.

بایک- دایملر / BAIC DAILMER

در سال ۲۰۱۸، دایملر در شرکت بایک Bluepark New Energy که به ساخت خودروهای الکتریکی در چین مشغول است، سرمایه‌گذاری و ۳.۰۱ درصد سهام این شرکت نوپا را خریداری کرد. با خرید ۵ درصد از سهام شرکت دایملر، اکنون BAIC دومین سهام‌دار بزرگ چینی دایملر محسوب می‌شود. در سال ۲۰۱۸، لی شوفو، مدیرعامل جیلی ۹.۶۹ درصد سهام دایملر را خریداری کرد. حال باید دید که آیا دایملر به خرید سهم عمده شرکت Beijing Benz Automotive که گروه مشترک بایک و دایملر است، اقدام می‌کند یا خیر.

منبع carscoops

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید