تعداد دستگاه‌های خودپرداز رمزارزها در سراسر جهان از پنج‌هزار دستگاه گذشت

با افزایش استفاده از رمزارزها و کاربرد آن، شرکت‌های مختلف در پی توسعه‌ی دستگاه‌های خوردپرداز رمزارزها هستند. باهم نگاهی آماری به افزایش این خودپردازها در سراسر جهان می‌اندازیم.

به‌نظر می‌رسد در چند هفته‌ی گذشته، تعداد دستگاه‌های خودپرداز رمزارز از پنج‌هزار دستگاه عبور کرده است. در زمان نوشتن این مطلب، تعداد این دستگاه‌ها به ۵,۰۱۱ عدد رسیده؛ درحالی‌که تا چند هفته قبل، طبق گزارش‌های cionATMradar، تعداد آن‌ها ۴,۸۵۸ عدد بود.

شرکت General Bytes با نصب بیش از ۶۹ دستگاه از ابتدای ماه، بیشترین تأثیر را در این رشد داشته است. همچنین، Genesis Coin و lamassu و Bitaccess به‌ترتیب با عرضه‌ی ۲۴ و ۱۳ و ۱۱ دستگاه در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

ایالات متحده به‌تنهایی با داشتن ۶۰ درصد دستگاه‌های خودپرداز رمزارز پیشروترین کشور در‌این‌زمینه محسوب می‌شود. اروپا نیز با داشتن ۲۲ درصد، خانه بعدی این دستگاه‌ها به‌حساب می‌آید. پس از ایالات متحده و اروپا، کانادا با ۱۲.۴ درصد در رتبه‌ی بعدی قرار دارد که بدین‌ترتیب، آمریکای‌شمالی به‌تنهایی میزبان ۷۰ درصد این خودپردازها محسوب می‌شود. دراین‌میان، قاره آسیا نقش کم‌رنگ‌تری دارد و فقط ۲ درصد این دستگاه‌ها را در خود جای داده است.

تعداد دستگاه های رمزارز

cionATMradar اولین‌بار در سال ۲۰۱۳، نصب خودپرداز‌های رمزارز و بیت‌کوین را رهیابی کرد و در آغاز نوامبر همان سال، اولین دستگاه به شبکه متصل شد. وب‌سایت BATM تخمین می‌زند روزانه به‌طورمیانگین ۶.۳ دستگاه در نقاط مختلف در‌حال‌نصب است که با فرض حفظ این روند، در سه سال آینده نصب بیش از ۱۰ هزار خودپرداز را شاهد خواهیم بود. بااین‌حال، این فقط فرضیه است و مشخص نیست همه‌چیز طبق برنامه پیش رود.

وعده‌های زیادی برای نصب خودپردازهای بیت‌کوین در سراسر دنیا داده شده که البته، همیشه هم طبق برنامه‌ریزی پیش نمی‌رود. برای مثال، شرکت Odyssey Group، تولیدکننده خودپردازهای بیت‌کوین، وعده داده بود تا اوایل سال ۲۰۱۹، تعداد ۱۵۰ دستگاه از این خودپردازها را در کشور آرژانتین نصب کند و تا اواخر سال، بر تعداد آن‌ها بیفزاید. بااین‌حال، طبق تحقیقات Hard Fork، فعالیت‌های Odyssey Group طبق برنامه پیش نرفته و فقط ۱۰ دستگاه BATM در آرژانتین نصب کرده است.

افزون‌براین، با افزایش تعداد BATMها، نظارت روی آن‌ها نیز بیشتر خواهد شد. به‌تازگی شهردار ونکوور در اظهارنظری گفته بود برای جلوگیری از پول‌شویی نصب این دستگاه‌ها را متوقف کنند.


زومیت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

منبع The next web

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید