توشیبا اولین تراشه حافظه UFS ورژن 3 را ارائه می‌کند

شرکت توشیبا ژاپن اولین تراشه حافظه با تکنولوژی UFS 3.0 و سرعت خواندن و نوشتن ۸۰ برابر مموری‌های معمولی را ارائه می‌کند.

توشیبا نخستین تراشه‌های فلش مموری صنعتی با تکنولوژی UFS 3.0 سرعت بالا را معرفی کرد. بازار هدف این مموری‌ها، گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و دستگاه‌های واقعیت مجازی است. توشیبا گفت که تراشه‌های جدید از ۹۶ لایه از نوع  BiCS FLASH و فناوری فلش سه‌بعدی و یک کنترل‌کننده در بسته‌بندی  استاندارد JEDEC  ۱۱.۵*۱۳ میلی‌متر استفاده می‌کنند. این تراشه‌ها در سه ظرفیت، ۱۲۸ گیگابایت، ۲۵۶ گیگابایت و ۵۱۲ گیگابایت در دسترس قرار خواهد گرفت.

در این نوع حافظه‌ها کنترل‌کننده تصحیح خطا، سطح‌بندی حافظه، ترجمه آدرس منطقی به فیزیکی و مدیریت bad-block توسعه یافته است. هر سه نوع حافظه  با JEDEC UFS 3.0 و همچنین استاندارد HS-GEAR4 سازگاری دارند که سرعت انتقال داده‌ها تا ۱۱.۶ گیگابیت در ثانیه در هر خط خواهد رساند. با دو خط، تراشه‌ها به پهنای باند ۲۳.۲ گیگابیت در ثانیه (۲.۹ گیگابایت در ثانیه) می‌توانند دست پیدا کنند.

توشیبا سرعت خواندن و نوشتن تراشه‌ها را اعلام نکرده است، اما اشاره کرد که حافظه‌های ۵۱۲ گیگابایتی، افزایش عملکرد خواندن و نوشتن را نسبت به نسل قبلی ۷۰ تا ۸۰ درصد افزایش خواهند داد.

توشیبا روی UFS شرط‌بندی می‌کند

توشیبا با حافظه‌های استاندارد UFS JEDEC اصلا ناآشنا نیست، چون اولین شرکتی بود که نمونه‌های UFS را در سال ۲۰۱۳ منتشر کرد و در حال حاضر بعد از ۶ سال، این اولین نمونه UFS 3.0 است ساخته و در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

استاندارد UFS در چند سال گذشته به‌عنوان یک جایگزین مطمئن و با کارایی بالا برای حافظه‌های eMMC و شروع به استفاده در گوشی‌های هوشمند کرده است. سامسونگ و سایر شرکت‌ها از یک استاندارد واحد برای کارت‌های حافظه خارجی به‌عنوان جایگزینی برای کارت‌های SD استفاده می‌کنند.

 توشیبا فروش جهانی تراشه ۱۲۸ گیگابایتی خود را آغاز کرده است و انتظار می‌رود که گوشی‌های هوشمند از آن استفاده کنند.

منبع tomshardware

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید