اچ تی سی از هدست‌های واقعیت مجازی Vive Pro Eye و Vive Cosmos رونمایی کرد

اچ‌تی‌سی صبح امروز در نمایشگاه CES 2019 به‌صورت رسمی از دو هدست واقعیت مجازی جدید به‌نام‌‌های Vive Pro Eye و Vive Cosmos پرده‌برداری کرد.

گرچه شاخه‌ی موبایل شرکت اچ‌تی‌سی این روزها دوران خوبی را سپری نمی‌کند و درآمد آن طی یک سال اخیر میلادی به‌میزان ۶۲ درصد کاهش یافته، اما شاخه‌ی وایو این شرکت که در حوزه‌ی هدست‌های واقعیت مجازی فعالیت می‌کند، در حال سپری‌کردن روزهای خوبی است. در واقع شاخه‌ی وایو شرکت اچ‌تی‌سی، امروزه جزو یکی از پیشگامان اصلی دنیای هدست‌های واقعیت مجازی به‌شمار می‌آید.

شرکت اچ‌تی‌سی صبح امروز در جریان برگزاری نمایشگاه CES 2019 از دو محصول جدید در حوزه‌ی VR رونمایی کرد: هدست HTC Vive Pro Eye و هدست HTC Vive Cosmos.

هدست واقعیت مجازی Vive Pro Eye توانایی پایش حرکت‌های چشم کاربر را دارد و به‌لطف داشتن یک منوی ناوبری ویژه که از طریق حرکات چشم کار می‌کند، دیگر نیازی به کنترلر ندارد و از این حیث بسیار درخورتوجه است. خود اچ‌تی‌سی این هدست جدید را «تکامل جدیدی در حوزه‌ی واقعیت مجازی سازمانی» به‌شمار می‌آورد و بدین طریق بازار هدف آن را مشخص می‌کند.

هدست واقعیت مجازی اچ تی سی / HTC VR Headset

Vive Pro Eye توانایی پایش حرکات چشم را دارد

هدف اصلی اچ‌تی‌سی از ساخت هدست وایو پرو آی، این است که به شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف کمک کند تا شبیه‌سازی‌های تمرینی ویژه‌شان را به‌شکل بهتر و کارآمدتری اجرا کنند.

Vive Pro Eye از نوعی فناوری رندرینگ گرافیکی ویژه‌ی موسوم به Foveated Rendering استفاده می‌کند تا از این طریق بتواند کیفیت بصری بهتری را پیش‌روی چشمان کاربر بگذارد. در این فناوری، به‌جای این‌که تصاویر در مرکز نمایشگر قفل شوند و همان‌جا بمانند، چشمان شما را دنبال می‌کنند و همواره می‌توانید آن‌ها را به‌دقت ببینید. بنابراین مهم نیست که چه سمتی را نگاه می‌کنید، چشمان شما همواره تصاویر باکیفیتی را نظاره خواهد کرد.

هدست واقعیت مجازی دوم، Vive Cosmos نام دارد. این هدست دارای نوعی سیستم ردیابی داخلی و خارجی است که از چهار دوربین به‌همراه یک نمایشگر تشکیل شده است و هرگونه نیاز به سیستم‌های ردیاب دیگر را از بین می‌برد. اچ‌تی‌سی، این محصول را هدستی می‌نامد که می‌توان در همه‌جا از آن استفاده کرد. 

هدست واقعیت مجازی اچ تی سی / HTC VR Headset

کاربردهای هدست Vive Cosmos قرار نیست صرفا به رایانه‌های رده‌بالای مخصوص بازی منتهی باشد؛ با این‌حال اچ‌تی‌سی تاکنون در این رابطه جزئيات بیشتری را منتشر نکرده است.

کنترلرهای حرکتی این هدست به‌طور کامل بازطراحی شده‌اند و حال شباهت بیشتری به آکیلوس تاچ دارند. این کنترلرها در واقع شامل یک حلقه‌ی بزرگ و یک دسته‌ی بازی مخصوص هستند و برای زیبایی بیشتر، از یک‌سری افکت روشنایی هم بهره می‌برند.

هدست واقعیت مجازی Vive Cosmos قرار است از نرم‌افزار Vive Reality System استفاده کند که نسخه‌ی بازطراحی‌شده‌ی نرم‌افزار ویژه‌ی وایو به‌شمار می‌آید و حرکت بین تجربه‌های مختلف واقعیت مجازی را راحت‌تر از قبل می‌کند.

اچ‌تی‌سی همچنین از نوعی سیستم اشتراکی جدید به‌نام Viveport Infinity رونمایی کرده است که با پرداخت مبلغی مشخص به‌طور ماهانه خواهید توانست به بیش از ۵۰۰ بازی و اپلیکیشن واقعیت مجازی دسترسی پیدا کنید. این سیستم اشتراکی از پنجم آوریل ۲۰۱۹ (۱۶ فروردین ۱۳۹۸) در دسترس قرار خواهد گرفت.

اگر به مشاهده‌ی مشخصات فنی و قیمت هدست واقعیت مجازی علاقه‌مند هستید، به بانک محصولات زومیت سر بزنید. در این بخش از سایت امکان مقایسه‌ی عمیق انواع محصولات به‌همراه مشاهده‌ی تصاویر رسمی مرتبط به آن‌ها برای شما فراهم شده است.

CES LOGO

  

برای مشاهده کلیه اخبار و مقالات و تماشای ویدیوهای مرتبط با نمایشگاه به صفحه اختصاصی CES 2019 مراجعه کنید.

منبع gsmarena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید